0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Правди 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Поділля  - вул. Князів Коріатовичів,194
(063)168-98-17
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Як вибирати дверну фурнітуру?

    Як вибирати дверну фурнітуру?
    1334

     Дверна фурнітура, один з елементів конструкції, який часто приймає на себе найбільшу частину експлуатаційного навантаження всієї конструкції. У першу чергу це, звичайно, стосується дверних ручок, петель і замків. Однак до категорії фурнітури також відносяться всілякі засувки, вічка, ланцюжки, запори і доводчики.

    Матеріал

    Вибираючи фурнітуру для дверей важливо в першу чергу звертати увагу на матеріал, з якого вона виготовлена ??і характеристики міцності. Найпоширеніший матеріал для виготовлення як ручок, так і дверних петель - це латунь.
     
    Сам по собі цей матеріал володіє прекрасними антикорозійними властивостями, але для додаткової міцності і захисту ручки ще покривають декількома шарами фарби. Такий метод дозволяє продовжити термін експлуатації ручки, а також зберегти зовнішню привабливість на більш тривалий час.
     
    Дверні петлі з латуні у свою чергу, поліруються або хромуються. Ще петлі можуть бути виготовлені із сталевих сплавів і покриті латунню. Однак такий варіант є набагато більш дорогим. У силу підвищеної міцності і більш високої вартості найбільш доцільно встановлювати такі петлі на вхідних дверях, а не на міжкімнатних.
     
    Для виробництва фурнітури також використовують нержавіючу сталь, всілякі сплави на основі цинку або алюмінію. Природно, чим дорожче сам матеріал, тим вище і вартість продукції, що виготовляється з нього фурнітури. Найдоступніша за ціною фурнітура робиться з алюмінію, потім сталь і найдорожче обійдуться ручки і петлі з латуні або бронзи.

    Відмінності покриттів

    Як вже було сказано, для збільшення міцності на дверну фурнітуру наносять додаткові покриття. Як правило, це дуже тонкий шар металу - хром, позолота, нікель або навіть цирконій. Рідше - спеціально створювана в процесі оксидування або анодування окисна плівка. Матове хромування і покриття позолотою є найдорожчим видом покриття. Найпоширенішими є фарбування та покриття лаком попередньо відполірованою латуні.

    Дверні петлі

    • Завертні: являють собою невеликі циліндри з бічними шурупами, ці шурупи частково кріпляться до дверей і до коробки, а потім циліндри насаджуються один на одного. Такий варіант підходить для дверних полотен масою від 20 до 50 кг.
    • Навісні: виглядають як невеликі пластини, з боків яких розташовані отвори. Для установки двері одна пластина кріпиться до дверного полотна, а інша - до дверної коробки.
    • Комбіновані.
    Також варто звернути увагу на те, чи потрібні вам ліві чи праві петлі. Тут все просто - за умови, що двері відкриваються в бік стоїть перед нею людини, праві петлі розташовуються по праву руку цієї людини, а ліві, відповідно по ліву.
     
    існують також такі варіанти дверних комплектів, які продаються вже з петлями і вам не потрібно перейматися подібним вибором. Для додаткового захисту вашого приміщення можна також придбати протизнімні петлі.
     
    Щоб прийняти рішення щодо необхідної кількості петель, виходити потрібно насамперед з розмірів і ваги дверного полотна. Як правило, на вхідні двері покладено три петлі. Якщо ж у неї нестандартні розміри - навіть чотири.
     
    На міжкімнатні двері зазвичай встановлюють по дві, максимум три рівновіддалені один від одного петлі.

    Вічко

    Вічко на дверях є одним з найбільш корисних елементів. Мета його установки і використання диктує і один з параметрів, на який потрібно звертати увагу при виборі вічка - кут огляду. Бажано, щоб він був не менше 120 градусів, в ідеалі - 180. Також краще зупиняти свій вибір на скляних очках, так як пластикові легко пошкоджуються, дряпаються і швидше приходять в непридатність.
     
    Довжина так званого "тулуба" очка повинна збігатися з товщиною двері, але існують також варіанти з регульованою довжиною, які підходять на будь-які двері.
     
    Перед установкою вічка відзначте найбільш відповідну висоту його розташування на двері, щоб надалі заглядати у вічко було зручно.

    Притвор

    Притвор встановлюють для забезпечення додаткової тепло-і звукоізоляції приміщення. З його допомогою закриваються можливі щілини між дверною коробкою і полотном, що перешкоджає проникненню сторонніх звуків зовні, а також не дає утворитися протягам.
     
    Зверніть увагу на те, що якщо ви плануєте установку притвору, петлі в такому випадку можуть бути встановлені тільки завертні, що обумовлено особливостями конструкції.
     
    Ланцюжки та запори
     
    Головні вимоги, що пред'являються цьому виду фурнітури - це міцність і надійність. Отже, в першу чергу важливий матеріал, з якого вони виготовлені. Самі ланцюжки і запори повинні бути виготовлені з міцного металу, а шурупи, якими вони будуть прикріплені до дверей, додатково посилені.

    Замки

    Ну і, мабуть, саму основну роль у забезпеченні безпеки і надійності двері грають замки. Вибираючи замок для міжкімнатних дверей можна зупинитися на самих елементарних варіантах, яких буде достатньо для забезпечення необхідної відокремленості всередині квартири.
     
    До вибору ж замків для вхідних дверей слідують підійти з усією відповідальністю. Рекомендують встановлювати як мінімум два замки, для забезпечення надійного захисту. Замки бувають механічні, сувальдні і циліндрові. Прийнято вважати, що для захисту від злому корисною є комбінація сувальдного і циліндрового замку.
     
    При покупці замків для вхідних дверей безумовно не варто економити, краще звернутися до перевірених виробникам і вибирати з більш дорогих, але в той же час і більш надійних матеріалів. У даному випадку ціна питання - це безпека вашого будинку!
    arrow-scroll icon