Міжкімнатні двері - це важливий елемент інтер'єру. Їх виготовляють у різних стилях, які відповідають видам оформлення приміщень. Тому міжкімнатні двері можуть служити як акцентом, так і додатковим декоративним елементом у кімнаті або в офісі. Які бувають стилі міжкімнатних дверей?
Особливості сучасного дизайну міжкімнатних дверей
За дизайном міжкімнатні двері можуть бути таких типів:
- Полотно з об'ємними вставками з реєк, полотен такого ж матеріалу, як основа, або вставок з інших матеріалів.
- Рівні двері без виступаючих елементів і декору. Привабливий вигляд досягається завдяки текстурам та відтінку кольорів.
- Дверне полотно з геометричними візерунками у вигляді різьблення або продавлених ліній.
- Міжкімнатні двері прихованого монтажу являють собою рівне полотно, яке монтується в отвір. Лиштва не використовується. Це найбільш лаконічний стриманий стиль.
Міжкімнатні двері можуть бути виконані в двох кольорах. З одного боку і з іншого колір полотна розрізняється. Завдяки цьому двоколірні міжкімнатні двері можна поєднувати з різним дизайном і колірною палітрою в кімнаті і коридорі.
Види сучасного дизайну міжкімнатних дверей
Різні елементи сучасного дизайну міжкімнатних дверей поєднують по-різному. Завдяки цьому створюють моделі різних стилів, форм та текстур. Сучасний дизайн міжкімнатних дверей буває різних видів.
Класика
Цей стиль сформувався під впливом культури античності, архітектури старовинної Італії. В його основі раціоналізм. Тому для класики характерні чіткі форми, ґрунтовність, чисті, класичні кольори, не використовуються яскравий декор.
У міжкімнатних дверей у стилі класика елегантний вигляд. Вони завжди в моді і підходять для різних видів дизайну інтер'єру приміщення: модерн, бароко, прованс. Однак, класику не поєднують з дизайном лофт та іншими напрямками індустріальної стилістики.
Характеристики дверей у стилі класика:
- Оформлення дуже стримане, використовується лаконічний декор.
- У різьбленні дверей, в їх формі використовуються чіткі лінії, немає складних форм і текстур.
- Елементи декору і візерунки розташовуються на полотні дверей симетрично.
- Особливо актуальна фактура деревини, спокійні відтінки.
- На дверне полотно не наносять орнаменти, принти.
Лиштва класичних дверей може бути з імітацією колони. Це досягається за рахунок рельєфних вертикальних ліній. Також використовують рівні однотонні панелі.
Хай-тек
Стилю хай-тек вже більш, ніж 70 років. Його розквіт був у вісімдесяті роки, коли почався перехід в еру роботизації і різних технологій. Зараз дизайн хай-тек використовують не тільки для того, щоб створювати технологічний дизайн, але і підкреслюють престиж. У цьому стилі оформляють офіси великі компанії.
Особливість хай-тек у спрощенні всього складного. Це стиль мінімалізму, де головне - функціональність. Декор зводиться до мінімуму. Використовуються тільки ті прикраси, які необхідні.
Характеристики дверей у стилі хай-тек:
- Використовуються передові технологічні матеріали: метал, пластик, скло.
- Декору практично немає. Замість нього застосовують матеріали високої якості з різною фактурою.
- Найчастіше у полотна гладка поверхня.
- Візерунки та малюнки на дверях чітких геометричних форм.
- Переважає холодна палітра відтінків. Основні кольори - сріблястий, металевий, темно-сірий.
- Деревина не використовується в дверях стилю хай-тек як елемент дизайну. Масив або полотно МДФ служить основою дверного полотна і покривається металом, пластиком або плівкою, що імітує метал.
- Фурнітура простого дизайну.
Модерн
Це стиль, протилежний класиці. Модерн передбачає різні варіанти оформлення дверного полотна. Виготовляють двері в вишуканому дизайні однак, вони не вичурні, немає великої кількості декору, як у стилі бароко або рококо. Також модерн може включати в себе елементи хай-тек і класики, мінімалізму.
Характеристики міжкімнатних дверей у стилі модерн:
- Використовуються матеріали, створені із застосуванням передових технологій.
- Декор у більшості моделей стриманий.
- У стилі модерн використовуються різні текстури: під метал, деревину.
- Застосовують скляні вставки.
- Двері модерн бувають однотонними або ж контрастними.
Мінімалізм
У стилі мінімалізм не використовують вичурний декор, вигнуті лінії. Цей стиль найбільш лаконічний. Велике значення надається чіткості геометрії. Однак, міжкімнатні двері в стилі мінімалізм не можна назвати простими та нецікавими. Вони оригінальні завдяки використанню виразної фактури поверхні і гармонійному поєднанню кольорів.
Характеристики міжкімнатних дверей напрямку мінімалізм:
- Не використовується декоративні покриття полотен з візерунками.
- У конструкції прямі кути, чіткі лінії. Немає округлених деталей.
- На дверному полотні не виступають ніякі декоративні елементи і панелі.
- Декор мінімальний. Полотно може прикрашати металева або скляна вставка.
Прованс
Це ніжний і затишний дизайн. Прованс асоціюється з французьким селом. Переважають такі кольори: м'ятний, блакитний, бірюзовий, рожевий, кремовий і білий.
Характерні риси міжкімнатних дверей у стилі прованс:
- Поєднання геометричних форм та ніжних лаконічних візерунків.
- На полотні використовуються виступаючі панелі або різьблення на рівному полотні.
- Основний тип оформлення міжкімнатних дверей у стилі прованс - це пофарбована деревина в поєднанні зі склом. На його поверхні можуть бути візерунки або матова текстура.
- Лиштви дверей у стилі прованс можуть бути виконані в стилі колон. Це надає їм вишуканість.
Дизайн сучасних міжкімнатних дверей у поєднанні з інтер'єром
На те, як будуть виглядати сучасні міжкімнатні двері в дизайні кімнати, впливає їх конструкція. Найбільш поширені моделі - це розпашні полотна на петлях. Вони підходять до приміщення будь-якого стилю. Також використовують розсувні моделі, якщо потрібно заощадити простір або ж вони підходять за стилем. Розсувні міжкімнатні двері, коли полотно відсувається вбік, добре виглядають в стилі лофт, хай-тек. Складні двері складаються з декількох секцій, які складаються в гармошку. У них дуже низька ізоляція від протягів.
Дизайн дверей міжкімнатних обов'язково поєднують з будь-якими елементами в приміщенні. Якщо в меблях присутній декор круглих форм, на дверях також повинні бути заокруглені елементи. Це можуть бути накладки у вигляді панелей або ж скло. Суворий геометричний декор в інтер'єрі лофта, хай-тека повторюється в дверях. Рівні полотна без візерунків з мінімумом декору підходять до різних стилів. Особливо, якщо потрібно, щоб двері не привертали увагу. У приміщеннях у стилі мінімалізм добре використовувати гру контрастів. Двері можуть бути білими з чорними вставками або ж однотонними, але контрастними кольору стін.