0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Правди 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Поділля  - вул. Князів Коріатовичів,194
(063)168-98-17
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Як перевести вікна в зимовий режим

    Як перевести вікна в зимовий режим
    5 хвилин 807

    З настанням осені і похолоданням часто починає відчуватися протяг від пластикового вікна. У приміщеннях стає прохолодно, особливо якщо ще не увімкнули центральне опалення. Щоб підвищити герметичність прилягання стулки до рами, потрібно поставити вікно на зимовий режим. Як це зробити?

    Особливості налаштування вікна з пластика

    Існує три типи положення стулки:

    • Літній режим означає, що рухливе полотно не щільно прилягає до рами вікна. Залишається дуже маленький зазор. Ущільнювач не здавлюється. При такому режимі експлуатації гума практично не зношується. Також, оскільки залишається місце для розширення і стиснення рами і стулки, немає великого навантаження на зварні шви конструкції.
    • Стандартний режим притиску стулки середній по міцності. При таких налаштуваннях не проходить пил, шум і протяги. Середнє налаштування підходить для цілорічного використання, однак, гума зношується швидше, ніж при літньому режимі. При сильних вітрах буде протяг.
    • Зимовий режим означає, що стулка прилягає до рами з максимально допустимою щільністю. При цьому гума зношується максимально, особливо якщо залишати вікно в цьому режимі постійно.

    Влітку стулка повинна прилягати вільніше, оскільки гумовий контур від високих температур розм'якшується. Відстань між стулкою і рамою залишає місце для злегка розширеного ущільнювача. Він не сдавлюється. Також літній режим вікна створює мікропровітрювання. Взимку ущільнювач стає більш жорстким. Злегка зменшується його діаметр. Тому потрібно, щоб стулка притискалася до рами сильніше. Тоді створюється герметичність, і протяг не дме через вікно.


    Не всі вікна можна перевести сезонний режим. Це залежить від класу фурнітури:

    • Бюджетні пластикові вікна виконані максимально просто. Їх фурнітура розрахована тільки на відкривання і закривання стулки. Швидше за все, у дешевих моделей немає ексцентриків для регулювання режиму прилягання стулки.
    • Стандартний тип пластикових вікон з фурнітурою хорошої якості і високої функціональності. Більшість моделей можна переводити в літній і зимовий режим.
    • Спеціалізовані пластикові вікна з фурнітурою проти злому, з посиленими елементами переводяться в сезонний режим.

    Чи можна відрегулювати прилягання стулки вікна, визначається за наявністю ексцентриків на її бічних частинах. Якщо ці елементи є, швидше за все, вийде налаштувати вікно.

    Що потрібно, щоб поставити пластикові вікна в зимовий режим

    На торцях стулки розташовані невеликі деталі – ексцентрики. Повертаючи їх, регулюють силу притискання стулки. Це зробити нескладно, можна впоратися всього лише за 5-10 хвилин, навіть якщо це робити вперше.


    Який потрібен інструмент

    Перед тим, як поставити вікна на зимовий режим, беруть відповідний інструмент. Можна скористатися:

    • ключем з шістьма гранями 4 мм; 
    • ключем-зірочкою Torx T15;
    • пасатижами; 
    • плоскою викруткою.

    Який з інструментів підійде краще, залежить від типу фурнітури і конструкції торця стулки. Можна спробувати кілька інструментів, яким буде зручніше повертати ексцентрики. Найчастіше кращим буде шестигранний інструмент. Овальні цапфи повертають пасатижами.

    Підготовка перед тим, як перевести вікно в зимовий режим

    Спочатку потрібно очистити деталі вікна:

    • Рами і стулку протирають від пилу, видаляють сміття.
    • Механізми з металу очищають сухою ганчіркою.
    • Всі рухомі металеві деталі обробляють спеціальної мастилом. 


    Де розташовані ексцентрики

    Стулку вікна відкривають і оглядають її торець. Круглі деталі, які стирчать над поверхнею – це ексцентрики. Саме їх потрібно відрегулювати. За зовнішнім виглядом вони можуть відрізнятися. Це маленька кругла деталь з гніздом для ключа, розміщеним по центру. Також ексцентрик може бути без гнізда, просто овальної форми.

    Інші цапфи розташовані зверху і знизу дверної стулки. Чим більше вікно, тим більше ексцентриків встановлено, щоб стулка рівномірно притискалася по всьому периметру. Щоб створити повну герметичність, регулюють всі цапфи. Важливо враховувати, що в деяких моделях вікон внизу ці елементи встановлені на рамі.


    Як перевести пластикові вікна в зимовий режим

    Круглі цапфи без виїмки відтягують на себе пальцями або плоскогубцями і встановлюють в потрібному положенні. Для фіксації їх притискають.

    На більшості торців ексцентриків нанесено маркування. Це точка або риска. Варіанти положення ексцентрика:

    • Якщо потрібно перевести цапфу в нейтральну позицію, мітка направляється посередині зверху або знизу. 
    • Коли позначення вказує на ущільнювач, біля стулки буде максимально щільне притиснення. 
    • Якщо мітка спрямована на вулицю – це мінімальний режим зіткнення стулки і рами. 

    Якщо ексцентрик овальний, для стандартного притискання стулки його ставлять діагонально. Максимально стулка притискається, якщо деталь повернута горизонтально. Мінімальна прилягання досягається вертикальним положенням цапфи.


    Буває, що на ексцентрику відсутні будь-які мітки, тоді орієнтуються за формою деталі. Якщо більш широка частина цапфи розгортається до ущільнювача, контакт стулки буде сильним. Направивши її в цю ж сторону звуженою частиною, вийде зменшити притискання.

    Цапфу повертають шестигранником або викруткою приблизно на 30-45 °. Зазвичай її прокручують за годинниковою стрілкою. Важливо враховувати, що у ексцентриків не буває крайнього положення. Вони прокручуються в будь-яку сторону. Потрібно орієнтуватися на положення мітки.

    Після регулювання пластикового вікна обов'язково перевіряють, наскільки щільно прилягає стулка. Вікно закривають і ставлять ручку вертикально. Перевіряють, щоб її рух був тугим. Значить, режим “зима” встановлено. Якщо при цьому механізм хрумтить, його потрібно змастити. 

    Для перевірки сили притискання беруть папер і вставляють його між рухомим полотном вікна і рамою. Створку закривають і пробують витягнути аркуш. При вірних налаштуваннях папір не буде рухатися, а розірветься, або вийде витягнути його насилу. Аркуш потрібно вставляти не тільки в область ручки, але також вище і нижче. Якщо в якихось місцях лист прослизає, налаштовують ексцентрики, розташовані близько цих ділянок. Тоді сила режиму буде рівномірною по всьому периметру стулки.


    Як правильно користуватися режимами притискання стулки

    Слідують таким рекомендаціям:

    • Вікно має перебувати в зимовому режимі не довше, ніж в літньому.
    • Налаштовувати максимальне прилягання стулки краще пізньої осені, а переводити на літній режим з приходом весни.
    • Якщо пластикове вікно нове і якісне, перший рік або два після установки можна не налаштовувати зимовий режим, а користуватися літнім. Гума м'яка, об'ємна. Вона створює достатню герметичність.

    Після зими важливо не забути повернути ексцентрики на літній режим. Якщо цього не зробити, гумовий ущільнювач швидко зноситься. Якщо немає часу і бажання розбиратися з тим, як перевести вікно в зимовий режим, можна викликати майстра по установці вікон. Він швидко і правильно проведе їх налаштування.


    arrow-scroll icon