Ботанічна назва: сосна звичайна
Ареал зростання:
сосна в природних умовах росте в Європі та Азії. Утворює чисті насадження і росте разом з ялиною , березою , осикою , дубом , маловимоглива до грунтово - грунтових умов , займає часто непридатні для інших видів площі: піски , болота. Відрізняється Светолюбив , добре відновлюється на лісосіках і згарищах , як основний лесообразователей широко використовується в лісокультурної практиці у всіх кліматичних зонах.
Структура:
Дерево заввишки 25-40 м і діаметром стовбура 0,5-1,2 м.Древесіна її світла з блідим жовтувато -коричневим смолистим ядром , відмітним від широкої заболоні , що має блідо -рожевий опеньок . Текстура одноманітна з різницею в забарвленні ранньої та пізньої деревини. Прожилки смолисті , оранжево -червоні. Сучки надають виразності структурному малюнку.
Умови зростання дерева впливають на якість деревини , її показники і фактуру. Кращий матеріал виходить з дерев , що ростуть на височинах і сухих піщаниках , деревина має щільну структуру завдяки близько розташованим річних шарах . Сосна , зростаючий у вологих місцях , має пухку структуру.
Різновиди:
У різних частинах ареалу вченими виділені такі різновиди сосни : Сосна звичайна , Сибірський кедр (Сибір) , Корейська кедр (Сибір) , Кедровий стланик (Сибір) , Сосна кримська (Крим) , італійська пінія (від Мадейри до Кавказу), Сосна гірська (від Піренеїв до Кавказу) , Сосна веймутова (Північна Америка) , Сосна Ламберта (Північна Америка) .
Механічні показники:
Сосна має середню щільність - 520 кг / м ³ при 12-15 % вмісті вологи і є досить важкою стосовно інших хвойним породам. Механічні властивості в порівнянні з ялиною дуже хороші , в той же час їх розкид дуже великий і залежить від походження і умов росту дерева . із зростанням ширини річних кілець ( і пов'язаним з цим зменшенням частки пізньої деревини ) зростає і щільність механічні властивості внаслідок цього погіршується. Хороша в'язкість і помірна схильність до викривлення також відносяться до позитивних властивостей цієї деревини .
Використання:
Сосна використовується при виготовленні меблів , вона застосовується як у вигляді цільної деревини так і у вигляді штучних матеріалів для внутрішніх частин меблів і як основна деревина для нескладної меблів , шпон з сосни використовують для зовнішнього дизайну . Ця деревина застосовується для виготовлення ящиків , піддонів , контейнерів , бочок та інших ємностей , деревна вата також робиться з соснової древесіни.Древесіна сосни застосовується для виготовлення дверей , підлог , вікон , шпону , фанери , токарних виробів та ін Вона легко піддається фарбуванню і лакіровке.Практіческі всі двері з покриттями (шпоновані , ламіновані ПВХ. ) Мають в своїй конструкції сосновий каркас.Самий дешевий варіант - двері з соснового масиву. Оскільки сосна гігроскопічна порода , це створює певні труднощі при експлуатації таких виробів , так як при змінений і і кліматичних факторів (температура , вологість ) елементи дверного блоку можуть змінювати свої розміри. Тому такі двері необхідно обробляти водовідштовхувальними складами.
Натуральна деревина - досить примхливий матеріал. Стикатися між собою можуть тільки деталі з деревини одного сорту. Так, наприклад, двері з масиву сосни повинні бути покриті тільки шпоном сосни. Якщо покрити сосновий каркас дубовим шпоном, він не довго буде радувати - розшарується і розтріскається. Щоб уникнути таких проблем виробники застосовують між масивом і шпоною прошарок у вигляді листа МДФ, який зміцнює конструкцію і знижує ймовірність розсихання і деформації.