Перед тим, як вибрати вхідні двері до приватного будинку або в квартиру, звертають увагу не тільки на їх дизайн, колір і функціональність. Перевіряють надійність конструкції, яка впливає на безпеку, ізоляцію від протягів, холоду і шуму. Як правильно вибрати вхідні двері? Своїм досвідом діляться фахівці нашої мережі магазинів «Маркет двері». Для початку розглянемо, чим такі моделі відрізняються від міжкімнатних.
Задачі вхідних дверей і їх особливості
Двері, які закривають вихід з квартири в під'їзд або з приватного будинку на вулицю, більш масивні, ніж міжкімнатні моделі, їх замки складної конструкції, а ізоляція і міцність посилені. Вони стійкі до вогкості і перепадів температури.
У квартирах іноді встановлюють дерев'яні двері з масиву сосни, ясеня або дуба. Найчастіше їх виготовляють на замовлення, тому що вони не користуються широким попитом через високу вартість і вимогливості до умов експлуатації.
Повністю металеві вхідні двері підходять для квартир з підвищеними вимогами до пожежної безпеки. У більшості випадків вибирають дизайн з накладками з МДФ. Декоративний шар створює привабливий вигляд і служить додатковою ізоляцією.
У приватних будинках встановлюють вхідні двері з металевою основою полотнини і каркаса, з утепленням і підвищеною шумоізоляцією. Вони захищають приміщення не тільки від вторгнення, але і від шуму вулиці, низьких температур, вітру і вологи. Облицювання та додаткові ущільнювальні контури затримують звуки і не пропускають протяг.
Які вхідні двері краще?
Хоча такі вироби відрізняються за якістю матеріалів, основи і замикаючих механізмів, все моделі схожі за загальним пристроєм незалежно від вартості. У їх конструкції завжди застосовують 3 найважливіших компонента, завдяки яким двері виконують свою захисну і ізоляційну функцію.
Металевий каркас
Його зварюють з посиленого профілю і ребер жорсткості, з одного або двох сторін кріплять листи металу товщиною в середньому 1-1,8 мм. Каркас утримує незмінною форму двері - запобігає деформації при експлуатації і ударах. Його міцність залежить від товщини металу і кількості ребер жорсткості.
Найчастіше каркас складається з трубок прямокутного перетину. Однак, чим більше ребер жорсткості, тим важче виріб, від чого петлі швидше зношуються. Модель вибирають відповідно до потреби в надійності або довговічності. Якщо експлуатувати без підвищеного навантаження, то навіть важкі двері служать тривалий час.
Облицювання
Металеву основу покривають панеллю МДФ товщиною від 6 до 16 мм. Вона міцна і безпечна для здоров'я. Добре гасить звук. Товщина полотна не завжди гарантує високу шумоізоляцію. На цей показник також впливає якість і кількість ущільнюючих контурів, яких буває до 3. МДФ покривають двома видами плівки: ПВХ і Віноріт. Вона не пропускає вологу і створює дизайн покриття від однотонного до імітації деревини.
Замки
Найбільш поширений варіант - два окремих механізма. Також використовують 1 моноблок з девіатором або системою краб - додатковим замикаючим пристроєм.
В Україні один з популярних надійних замків - Mottura 797 двухключева.
Відмінності вхідних дверей за якістю
Чим дорожче, тим краще виріб. На його вартість впливає якість кожної деталі. З підвищенням ціни збільшується міцність внутрішніх і зовнішніх шарів конструкції.
Які краще вибрати вхідні двері, допомагає вирішити класифікація, розроблена фахівцями компанії «Маркет Двері».
У напрямку стандартних моделей характеристики поліпшуються в кожному сегменті від «Економ» до «Преміум». Клас «Еліт» - це окремий тип продукції. Такі вироби бувають нестандартними за розмірами, влаштуванням та матеріалами.
У категорії «Економ» нижче якість металоконструкцій, облицювання і замків. Метал може бути і 0,5 мм, що називають «консервною бляшанкою». Коробка - одна труба. У «Середньому» сегменті - 2 труби, в «Преміум» - гнутий профіль.
Облицювання з МДФ економ-класу тонше, відповідно нижче теплоізоляція. У таких моделях застосовують дешевший ламінат або порошкове забарвлення металевої поверхні. Вхідні двері «Економ» бувають виконані якісно і досить добре ізолюють квартиру від шуму і протягу, якщо в під'їзді закриваються вікна і вхід. Для більш надійного захисту встановлюють моделі з високих цінових сегментів.
У приватному будинку з верандою, що захищає від опадів і вітру, підійдуть будь-які двері класу «Середній». Якщо вхід в житло не захищений, бажано встановлювати моделі з категорії «Середній +» і «Преміум».
Є думка, що досить встановити в двері економ-класу дорогий замок Мотура, і рівень захисту істотно збільшиться.
Якщо каркас, полотно і облицювання буде низької якості, а замок високого, це не підвищить надійність. Товщина коробки і полотна повинна відповідати конструкції замку.
Вхідні двері якої фірми краще?
Конкуренція на ринку висока, тому якість виробів з одного сегмента подібна. Щоб вибрати відповідні вхідні двері, визначаються з вартістю і моделлю у відповідній категорії, читають відгуки про фірму. Наскільки компанія популярна, показує її представленість в Інтернеті: чи є у неї офіційний сайт і чи пропонуються її продукція в онлайн-магазинах.
Також можна орієнтуватися на досвід надійних продавців дверей. Фахівці нашої мережі магазинів «Маркет двері» поділились, які моделі найбільш популярні.
У квартиру:
В дім:
Кращими будуть вхідні двері з міцним каркасом з гнутого профілю, з товщиною металевих полотен не менше 1,5 мм і двома або трьома ущільнювальними контурами. Такі вироби відносяться до Преміум сегменту. Однак, в категоріях «Середня» та «Економ» також можна вибрати відповідні вхідні двері.
Звертають увагу на конструкцію короба, полотна, замку, на якість матеріалів і декоративної обробки. Консультанти магазину готові надати детальну інформацію про кожну модель із запропонованого на сайті асортименту.