Міжкімнатні двері мають в своїй основі різноманітні матеріали, догляд за якими вимагає певних знань, тому варто поговорити про те, як правильно доглядати за дверима, щоб вони якомога довше зберегли свій первозданний вигляд.
Для початку розглянемо найбільш популярні моделі дверей з масиву і натурального шпону. Дані двері рекомендується протирати сухою м'якою тканиною, проте, з часом на них неминуче почне утворюватися жирна плівка, адже повітря в приміщенні містить чимало домішок, що припадають з вулиці або що утворюються на кухні. Будь-яка деревина, лакована або нелакована, добре очищується за допомогою натурального бджолиного воску, тому купуючи поліроль для своїх дверей, слід звернути увагу на її склад. Бджолиний віск чудово усуває неглибокі подряпини, розчиняє бруд з домішком жиру і утворює на поверхні дверного полотна тонку захисну плівку. Плівка ця захищає не тільки від бруду, а й від впливу сухого повітря. До всього іншого поліроль з натуральним бджолиним воском залишає чудовий запах меду. Є і ще один дієвий спосіб очищення лакованих поверхонь: береться одна частина етилового спирту і дев'ять частин звичайної прохолодної води. Отриманим розчином змочується м'яка тканина і протирається забруднена поверхню. Даний спиртовий розчин можна застосовувати і для очищення ламінованих дверей. Після проведення всіх робіт дверне полотно слід ретельно витерти сухою м'якою тканиною.
З часом, як би акуратно не поводитися з дверима з натуральної лакованої деревини або шпону, на поверхні обов'язково з'являться невеликі подряпини і затерття. Якщо їх неможливо буде затерти за допомогою поліролі, то слід вдатися до допомоги спрей-лаку для ретушування. Тільки заздалегідь потрібно зачистити оброблювані місця дрібнозернистою губкою. Якщо на шпоні є занадто глибокі подряпини, потрібно заручитись допомогою м'яких воскових олівців. Вони продаються в різноманітних відтінках, що імітують колір благородної деревини, тому завжди можна підібрати потрібний тон. Віск наносять у невеликій кількості, втираючи в подряпини, відколи й ушкодження, акуратно видаляють надлишки м'якою тканиною, а потім покривають зверху ремонтним спрей-лаком. Воскові олівці також годяться для реставрації дверей з МДФ.
Догляд за пластиковими дверима відбувається за допомогою звичайних миючих засобів, таких, як господарське мило або добре відомого всім "Fairy". За допомогою теплої води потрібно приготувати мильний розчин і м'якою тканиною або ганчіркою зняти з дверного полотна забруднення. На завершення протерти сухою м'якою тканиною. Використовувати жорсткі мочалки не можна, тому що можна залишити на дверях подряпини. А ще пластикові двері не можна обробляти розчинами, що містять спирт і ацетон!
Слід знати, що будь-які двері ні в якому разі не можна протирати розчинами, що містять абразивні і агресивні хімічні речовини. Абразивні речовини - це звичайні порошкові, що чистять, наприклад, "Комет", а до агресивних відносяться хлорований, лужний, кислотний, бензиновий і ацетонні розчини. І ще одна важлива деталь: міжкімнатні двері треба берегти від прямого потрапляння сонячних променів і підвищеної вологості. При ремонті, проведеному в приміщенні, міжкімнатні двері покривають тканинним полотном, поліетиленом, а при попаданні на двері всіляких забруднень, змивають їх за допомогою мильного розчину і витирають насухо м'якою тканиною. Періодично дверні петлі і замки потрібно змащувати спеціальним маслом. При дотриманні цих простих правил, міжкімнатні двері будуть служити вірою і правдою багато десятків років.