Будівництво власного будинку або ремонт в квартирі - захід комплексний, він вимагає детального опрацювання всіх нюансів аж до вибору дверних ручок, згідних загальному стилю і колірній гамі. Що вже говорити про підлогові покриття, за якими доведеться намотувати кілометри день у день, в будь-який час доби. Вони завжди на виду, їх частка в загальному сприйнятті приміщення становить не менше чверті, а колір і якість можуть як зіпсувати настрій в довгостроковій перспективі, так і підняти його.
І ось, готуючись до ремонту, ми вирушаємо в магазин за будматеріалами, в тому числі і за тими, якими маємо намір застелити підлогу. Ми ходимо між стелажами із зразками, дошкуляємо консультантів питаннями, прикидаємо забарвлення і уявляємо, як одне або інше покриття буде виглядати в тій або іншій кімнаті. Начебто все правильно, так? А ні, помилку ми допустили на найпершому етапі, тобто на зборах в магазин. І справа тут ось в чому ...
Так, забарвлення і вартість обов'язково потрібно враховувати при виборі підлогових покриттів, але ми б поставили на перше місце все-таки не їх. Пріоритетне питання не в тому, чим дешевше застелити підлогу або вибрати все найкрасивіше, а в тому, як правильно застелити підлогу і, головне, чим. Суть проста - в залежності від призначення кімнати або навіть її частини, покриття зазнає абсолютно різні механічні дії, і ось від цього фактора ми з вами повинні відштовхуватися. Тут не доведеться довго філософствувати і гадати який матеріал краще вибрати, рекомендації ми дамо у вигляді списку.
Чим краще застелити підлогу?
Найбільше дістається підлозі у прихожій, проти них невпинно воюють вуличний бруд упереміш з солями і реагентами зимового часу, чоловічі каблуки і жіночі каблучки-шпильки, кігті собак і кігті кішок. Кращий вихід при цьому - керамічна плитка, стійка до всіх цих впливів.
Коридори і прохідні зони хоч і не бачать того ж по інтенсивності навантаження, приймають на себе набагато більше наших кроків. Тому вибираючи для них ламінат або лінолеум, віддавайте перевагу матеріалам з підвищеною стійкістю до стирання.
Приблизно ті ж проблеми у покриттів в кухні. Пам'ятайте, як в анекдоті: «дружина біля плити туди-сюди, туди-сюди ...»? Та ще якщо гаряча сковорода впаде або проллється щось. Щоб уникнути проблем, робоче кухонний простір від обідньої зони відділяють, і тоді питання, чим застелити підлогу на кухні, не виникає. В районі обіднього столу проявляйте фантазію, а біля плити будьте ласкаві - керамограніт, мозаїку, кахель.
Є і ще одна «зона ризику», це однозначно ванна кімната. Підвищена вологість є настільки сильним фактором, що всі використовувані компоненти повинні мати стійкість до вологи. Будете ви стелити кахель або робити наливну підлогу з підігрівом - вибір за вами, але від штукатурних сумішей до зиторок міжплиткових швів, всі матеріали потрібні з відповідним маркуванням.
Наступний пункт - дитячі кімнати. Тут потрібно добре подумати, чим застелити підлогу, бо вони повинні поєднувати в собі чимало властивостей - бути теплими, неслизькими, в міру м'якими і в той же час міцними.
Ось нарешті ми добралися і до решти простору, тобто спальних кімнат і віталень, і тільки по відношенню до них є сенс на перше місце ставити фактор забарвлення матеріалів підлогових покриттів, так як головне в даному випадку - затишок, а не стійкість до зовнішніх впливів.
Отже, сформулюємо наші висновки. Матеріалів на сьогоднішньому ринку безліч, і проблема «чим можна застелити підлогу» пов'язана не з дефіцитом або технологічної неможливістю використання якогось з матеріалів, а з функціональним призначенням приміщень і здатністю підлогових покриттів не втрачати первісний вигляд і властивості в залежності від припадаючих на них впливів. Пам'ятайте, що переробляти завжди важче, ніж робити, тому відразу вибирайте матеріали, в обов'язковому порядку з огляду на фактор механічного впливу.