0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Європейського Союзу 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Буча

Буча - Богдана Хмельницького 4

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Вишеньки  - вул. Келецька 53 (біля Premier Tower)
(063)168-98-17
 
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18
 

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19
 

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
 
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Історія дверей

    Історія дверей
    1687

    Двері, або точніше, щось накшталт дверей з'явилося на зорі людства. Як тільки первісна людина стала ховатися в печерах, виникла необхідність захищати вхід від неприємних явищ погоди, звірів, хижих птахів, отруйних рептилій, настирливих комах та інших непроханих гостей. Але тоді дверима міг служити великий камінь, купа соснових гілок, а трохи пізніше шкіри вбитих на полюванні тварин. До речі, шкіра була найбільш зручною, вона добре зберігала тепло і перешкоджала проникненню в печеру лячних звуків світу, що створюється. Однак, шкіра не була непереборною перешкодою для звірів, і тоді людина, поступово перетворюючись в людину розумну, почала зсередини або зовні зміцнювати вхід за допомогою великих валунів і тих же гілок. З цього випливає: аналог укріплених дверей теж з'явився дуже давно і має глибоке тисячолітнє коріння створення. Варто зауважити, що двері з'явилася набагато раніше первісної зброї, знарядь праці, колеса та інших важливих складових, які зіграли головну роль в становленні людини, як такої. Двері виконували функцію захисту від агресивного зовнішнього середовища, дарували спокій і зберігали тепло. Як тільки людина почала будувати для себе житло, так відразу і виникла необхідність в удосконаленні дверей, і в хід пішов очерет, солома, всіляке пруття, яке перепліталося, утворюючи щільні полотна, що закривають вхід в житло.

    Стародавній Єгипет дав світу двері в тому розумінні, яке є найбільш наближеним до нашого сучасного уявлення про цей важливий елемент в оселі: розмежовує простір між зовнішнім світом і особистим. Двері тоді створювалася з тонких стовбурів клена. Стовбури зв'язувалися між собою, і виходив щит. Щит згодом був підвішений на спеціальні вертушки, які послужили прообразом нинішніх петель. Відбувалося це, за найскромнішими підрахунками, близько 3000 років тому до нашої ери.

    Удосконалення дверей відбувалося разом з удосконаленням житла. З використанням для будівництва каменю, глини й дерева, двері стали набувати відповідної міцності і ваги. Для створення дверей широко застосовується дерево різноманітних порід, але як тільки людина змогла обробити метал, почалася ера металевих дверей. Століття бронзи дозволило створювати двері з бронзи та заліза. Але що являють собою металеві чи дерев'яні двері без замків? Зовсім нічого! і щоб зміцнити вхід, був придумав перший запор і замок. Так поступово стала з'являтися і удосконалюватися дверна фурнітура. Крім всього згаданого двері, що є головним елементом будівлі, стали прикрашатися різьбленням, художнім куванням, незвичайними дверними ручками. Різноманітність матеріалів і поява майстрів дозволили створювати двері комбіновані, де чудово поєднувалося дерево і метал. Дерево йшло на основу дверей, а метал для декоративного покриття. Єгипет, Стародавня Греція, італія і Франція прославилися створенням дверей, які стали справжнім витвором мистецтв.

    Цікавим фактом є ще й те, що двері мали заступництво бога Януса, на честь якого названо перший місяць року. Дволикий Янус - бог Римської міфології. Його завдання - охороняти двері квартир, приватних будинків, храмів та інших приміщень, стежити за входом і виходом. На небесах же Янус виконує не менш важливе завдання: він випускає Сонце на небосхил через небесні ворота, а ввечері запускає велике світило назад і замикає ворота.

    історія дверей з часом стає все цікавішою, а дизайн різноманітнішим. Поступово дерево, його масив, став витіснятися більш економнішим варіантом - деревостружковими плитами та шпоном. Декоративне скло, вставки з легкого благородного металу, обробка натуральною шкірою дозволяють і сьогодні створювати двері надзвичайної краси. і, звичайно ж, не втратили свою актуальність двері металеві, які мають міцну броню і надійно охороняють житло від злого наміру.

    Двері в сучасному світі, як у світі стародавньому, мають велике значення. Для багатьох країн потокове виготовлення дверей є одним з головних видів виробництва. При цьому, завдяки конкуренції, моделі дверей постійно поліпшуються, і ринок отримує якісну і оригінальну продукцію. Виставки та презентації вхідних і міжкімнатних дверей дають можливість обрати найкращий товар і найкращих виробників. Таким чином, двері запишуть в свою багату історію ще чимало цікавих і пізнавальних сторінок.

    arrow-scroll icon