Наші пращури з деревини дуба зводили зруби колодязів , і знаходилася в них вода , була холодною і чистою. У селянському господарстві цінувалися дубові предмети меблів , такі , як дубовий стоп або ступа . З дуба робили барила , діжки , гнули обіду , полози . А в річку забивали дубові палі. Загалом, дуб був не підвладний часу , він не гнив у воді , йому не носили збиток ні вітер, ні сонце , і комахам він був не по зубах.
Про цінність дерева до нас дійшли історичні відомості. За Петра I за заповідне дерево накладався штраф у 10 рублів , а за дубове дерево порубщікамі піддавався смертної кари. К1719 році було заборонено рубати дуб на всій території Русі.
У середньому дуб проживає до 1000 років. Діаметр його стовбура може досягати і перевищувати 2 метрів. і чим більше вік дерева , тим вище цінується якість його деревини.
Ядро дуба має темно -бурий або жовтувато - коричневе забарвлення , відмінно гнеться , має красиву і велику текстуру , добре піддається великої різьбі , легко фарбується і морітся до чорного опенька . При обробці потрібно гострий і твердий інструмент і обережність роботи .
Для виготовлення столярних виробів потрібна дуб віком 150-200 років . Застосовується у виробництві паркету , меблів , струганого шпону для обробки будь-яких виробів , машинобудуванні і для виготовлення бочок під вино та пиво.Двері, зроблені з дуба , відрізняються особливими характеристиками і чудовим зовнішнім виглядом. Вони дуже міцні і довговічні в експлуатації довгі роки.
Підготовка вихідної сировини - запорука якості дубових дверей . Також важливу роль відіграє метод склеювання масиву дерева (якість клею , температура і тиск). Щоб дубові двері придбала чудовий вшешній вигляд, після складання її просочують спеціальними розчинами і грунтують. Після цього на поверхню наносять кілька шарів морилки і прозорого лаку - це підкреслює природність краси і структуру деревного матеріалу і виключає проникнення вологи всередину дверного полотна і зворотний процес , який може викликати пересихання дерева .
Двері з дуба виготовляються в різних модифікаціях - глухі фільончасті або з прикрасою у вигляді тонованих стекол , вітражів. Використовується художнє різьблення по дереву , декоративні багети. Все це підкреслює виразну природу дерева.
Дубові двері стають справжньою прикрасою будь-якого інтер'єру і привносять в нього енергетику натуральної деревини. Такі вироби служать дуже довго , а при необхідності їх можна відреставрувати . Для цього достатньо озброїтися невеликим шматочком шкурки , лаком чи фарбою потрібного опенька , яким покрито полотно. При покупці нефарбованої або нелакованих двері , необхідно обов'язково зберегти деяку кількість пака і фарби , які будуть на неї наноситися . А при покупці готових дубових виробів потрібно запастися невеликою кількістю лаку або фарби того ж опенька і складу , що придбані двері .
Справжні двері з дуба відносяться до ексклюзивних виробів, але сама конструкція моделі має традиційну структуру: полотно , фільонки , обв'язка , багет і ін Укупі виходить твір мистецтва.
Дверна коробка - важливий елемент блоку , саме йому відводиться роль фіксації й утримання полотна , долаючи кліматичні впливу вологості і температури. Сучасні коробки бувають як прямокутних модифікацій , так і у формі арки, що додає особливу виразність конструкції.
Дубові двері вимагають особливого догляду. Щоб вони прослужили довго , необхідно їх покривати спеціальними вологостійкими поліуретановими паками . У приміщенні потрібно підтримувати комфортні умови з дотриманням температурно - вологісних умов за допомогою системи вентиляції та пристроїв кондиціонування . Якщо мікроклімат в будинку дуже сухе , бажано використовувати пристрої зволоження повітря. і тоді дубові двері прослужать довгі роки без деформації , радуючи господарів своєю пишністю .