Ботанічна назва: Quercus
Ареал зростання:
Природними районами є Північна півкуля помірного клімату аж до південного кордону тропічних високогір'я. Рід об'єднує близько 600 видів . Найбільша різноманітність видів ( близько 200) - у Центральній та Північній Америці.
Структура:
Дерево досягає висоти 40 м і діаметра до 1.5 м. Ядро має темно -бурим , світло- коричневим або жовтувато - коричневим кольорами . Заболонь вузька , світло- жептого опенька . Скоро темніє в необробленому вигляді. Текстура характеризується шириною річних шарів , що відрізняються за забарвленням ранніми і пізніми шарами. На радіальних спилах присутні цяточки і смужки , на тангенціальному - поздовжні штрихи і рисочки.
Для грубої деревини характерна наявність товстих частих серцевинних променів. Опеньки коричневого кольору при переході від кори до серцевини стає гуще.Дуб має нижчі показники блиску , ніж у сосни , У внаслідок чого на поверхні з'являються відсвіти і відблиски . Дерева , які ростуть на півночі на поганий грунті , володіють кращою деревиною , ніж їх родичі , що ростуть у південних областях.Дубовий шпон володіє благородним гарним декором .
Механічні показники:
Деревина дуба дуже важка , щільна , тверда . Тому вона має відмінну стійкість до ударів , механічного впливу , сонячним променям , не схильна до гниття. А завдяки особливому складу серцевини захищена від грибкових уражень . Незважаючи на твердість , деревина добре піддається механічній обробці будь-якими інструментами , добре фарбується і лакується . Оброблена поверхня гладка.
Використання:
Деревина дуба використовується для виробництва облицювального шпону для міжкімнатних дверей і виготовлення мебелі.із неї роблять сходи, паркет , ДСП , фанеру.Древесіна добре піддається тонировке , що підкреслює волокнисту пористу дубову структуру і додає їй особливу привлекательность.Современные технології виробництва дозволяють настільки міцно приклеїти шпон на полотно , що таке з'єднання не зруйнується за яких впливах. Тонкий шар дубового шпону здатний згинатися за формою будь-якій поверхні без пошкоджень і Скоп'є .
Двері , оброблені шпоном дуба , виглядають вишукано і багато. Вони здатні прикрасити будь-які інтер'єри самих вибагливих покупців - класичні та етнічні , екологічні та сучасні - вони скрізь будуть на своєму місці. Багата колірна гамма тоніровочних покриттів допоможе підібрати виріб під будь-яке колірне рішення інтер'єру.
Поняттям «шпон» прийнято позначати зовнішню поверхню дерев'яного полотна. Тобто , якщо двері з масиву дуба , складається повністю з цільної деревини даної породи , то двері з шпони дуба обшита їй тільки зверху. Внутрішній шар виготовляється з ДСП (деревно -стружкова плита) або з МДФ (дрібно - дисперсна фракція) . Як і масив , дані компоненти надзвичайно стійкі до зовнішніх впливів , а за деякими показниками перевершують натуральний матеріал.
Сучасні інноваційні технології дозволяють тонувати дубову поверхню в білий колір - новомодне віяння - вибілений дуб, особливо затребуваний в даний час. Елегантний кремовий опеньок надає дверям неповторну легкість і підкреслює бездоганність структурного малюнка. Такий опеньок виходить завдяки обробці звичайної деревини спеціальним складом , що змінює первозданний природний колір деревних волокон. Візуальне відчуття від таких дверей - матова глазур з попелястим опеньком троянди. Завдяки вишуканому увазі такі вироби ідеально підійдуть для створення сучасних елегантних інтер'єрів.