Мало того, щоб міжкімнатні двері подобалися по дизайну та кольору. Навіть те, що вони виготовлені надійним брендом недостатньо. Саме технічні характеристики міжкімнатних дверей впливають на їхню функціональність, довговічність та комфорт у використанні.
Перед тим як вибрати міжкімнатні двері в квартиру враховують, що звукоізоляція особливо важлива для спалень і кабінетів, де потрібна тиша, а вологостійкість критична для ванних кімнат і кухонь. Товщина полотна дверей визначає міцність та теплоізоляцію. Його вага впливає на вибір петель та зручність установки. Також варто враховувати якість фурнітури. Від неї залежить плавність ходу полотна, ручок та довговічність конструкції.
Ігноруючи ці параметри, можна зіткнутися з такими проблемами, як протяги, зайвий шум або необхідність часто ремонтувати двері. Це створить зайві незручності. Міжкімнатні двері які вибрати - це легко вирішити, якщо знати, на які їх технічні характеристики важливо звернути увагу.
Двері на кухню, у ванну чи кімнату
У квартирі чи будинку різними приміщеннями користуються частіше чи рідше. Також різняться умови у них. На кухні та у ванній підвищена вологість, під час приготування їжі утворюються запахи, які небажано, щоб проходили у коридор, вітальню чи спальні. Як правильно вибрати двері на кухню або ванну, враховуючи такі характеристики:
- Вологостійкість покриття. Для вологих приміщень підходять двері з ПВХ, оздоблені екошпоном. Якщо ж ці приміщення просторі, потужна вентиляція, є якісне природне провітрювання, тоді можна встановити двері з масиву деревини, але поверхня обов'язково повинна бути лакована. Також можна встановити шпоновані двері.
- Міцність ізоляції. Полотно міжкімнатних дверей у ванну або кухню має щільно закриватися, без щілин. Тоді запахи від миючих засобів або приготування їжі не поширюватимуться по квартирі.
- Зносостійкі матеріали. Поверхня повинна бути стійкою до подряпин та стирання, тому що у ванну та кухню мешканці будинку заходять багато разів на день. Також поверхня повинна бути стійкою до миючих засобів, тому що двері в ці приміщення протирають частіше. На них може потрапляти жир, більше ймовірності забруднити їх продуктами.
На двері у ванну чи кухню деякі встановлюють припливну вентиляцію. Це грати або невеликі отвори знизу дверного полотна. У приміщення входить свіже повітря з коридору, а з кухні повітря не виходить через ці отвори. Це знижує ймовірність утворення цвілі та грибка.
Як підібрати міжкімнатні двері до спальні або вітальні:
- Потрібна надійна шумоізоляція, щоби нічний відпочинок був комфортним. Але це впливає як щільність прилягання стулки, а й склад дверного полотна. Добре, якщо він багатошаровий, зі звукоізоляційними прокладками.
- Важливо, щоб фурнітура, ручка із замком, закривалася максимально безшумно. Тоді ті, хто виходять із кімнати рано-вранці чи вночі, не розбудять сплячих.
- Екологічність матеріалів важлива для спальні, тому що у ній людина проводить багато часу протягом нічного відпочинку. Важливо, щоб повітря не потрапляли токсичні речовини, які випаровуються від покриття дверей. Краще вибирати двері із натуральної деревини, якісного екошпона. Тільки важливо переконатися, щоб лак теж був натуральним.
Двері в комору менш вимогливі до технічних характеристик, бо там просто зберігаються речі. Для таких приміщень важливо, щоб був добрий рух повітря. Тоді нижче ймовірність, що там утворюється неприємний запах. Для комор підходять розсувні, складні двері або звичайні розстібні. Шумоізоляція, захист від вологи тут не важливі, якщо в коридорі та суміжних приміщеннях сухо.
Особливості конструкції міжкімнатних дверей
Основна відмінність улаштування міжкімнатних дверей у типі відкривання та складі полотна. Стулка може відчинятися або засуватися вздовж стіни, або безпосередньо в неї. Також є складні моделі "гармошка". Які вибрати міжкімнатні двері за типом відкриття? Це вирішують, виходячи з того, скільки простору навколо отвору. Якщо приміщення і коридор просторі, підійдуть двері. Якщо квартира маленька, можна зупинитися на розсувних моделях.
Які краще вибрати міжкімнатні двері за типом наповнення стулки:
- Порожнисті двері сконструйовані з двох листів ДСП, МДФ або фанери. Усередині порожнеча. У таких дверей низька ізоляція від звуків, вони менш міцні. Може утворитися вм'ятина від випадкового удару.
- Стільниковий наповнювач міжкімнатних дверей відноситься до середнього класу ізоляції. Такі полотна мають герметичність. А звуконепроникність та ізоляція залежать від розміру сот. Чим вони менші, тим вищі характеристики. Такі двері не деформуються під час використання.
- Комбіновані дверні полотна виготовляють із каркасу деревини, а фільонки – із МДФ.
- Двері з цільного масиву деревини найдорожчі, але найдовговічніші при правильному догляді. Вони важчі. Полотно двері з масиву наповнюють дерев'яними рейками, тому воно дуже міцне та добре ізолює від звуків.
Полотна розсувних дверей тонші, ніж у розстібних. Однак вони також бувають багатошаровими. Такі моделі можуть давати досить високу ізоляцію від шуму та запахів, якщо полотно щільно прилягає по периметру і засувається у стіну трохи із запасом.
Якість дверної фурнітури
Недостатньо, щоб полотно дверей було міцним. Перевіряють якість порогів, наличників, петель, замків та ручок. Фурнітура може входити в комплект дверей або її потрібно докуповувати окремо. Важливо, щоб механізми були якісними, відкривалися та закривалися без люфту, скрипів та затримок.
Оглядають покриття ручок та петель. Не повинно бути потертостей, сколів. Петлі повинні ходити плавно та безшумно. Іноді біля нових дверей є скрип. Тоді петлі потрібно змастити і після цього знову спробувати відкривати та закривати полотно. Якщо справа в мастилі, то скрипи зникнуть. Якщо ж звуки залишаться, то може бути неправильна конструкція у петель. Краще їх замінити одразу.
Правильно визначаємо розміри міжкімнатних дверей
Здається, що у квартирах та будинках двері стандартні за розміром. Насправді ж виявляється, що отвори нестандартні, особливо, якщо стелі високі. Це стосується більше новобудов чи приватних проектів будинків. Тоді краще вибрати готові двері відповідного розміру або замовити індивідуальне виготовлення.
Навіть якщо дверний отвір виглядає стандартним, його потрібно виміряти перед покупкою дверей. Всі ми знаємо, як збудовані хрущовки, сталінки, та й новобудови. Бувають дефекти стін, нерівності отворів, відмінності у тому висоті. Бажано, щоб отвір виміряв фахівець компанії, в якій доведеться купувати готові двері або замовляти виготовлення. Без досвіду важко зробити виміри правильно, тому що ширину та висоту потрібно виміряти в кількох місцях, правильно відзначити параметри на кресленні. Така послуга коштує недорого.
Вартість встановлення міжкімнатних дверей
Які міжкімнатні двері краще ставити, щоб вони були зручними та якісними? Хороші міжкімнатні двері не можуть бути дуже дешевими. Визначившись із потрібними характеристиками, вибирають серед доступних моделей.
Якщо необхідно придбати кілька дверей, краще робити це відразу, щоб вони відповідали один одному за дизайном. Якщо ж закуповувати їх поступово, є ризик, що важко знайти відповідну модель. Виробник може змінити дизайн або палітру кольорів. Товар може закінчитися на складі та доведеться моніторити, коли він з'явиться.
Якщо хочеться заощадити, краще купувати двері в одному магазині в комплекті та відразу замовити виміри, доставку та встановлення. Це позбавить зайвого клопоту, заощадить час. Насправді це виявляється дешевшим, ніж встановлювати двері самостійно. Не доведеться шукати і докуповувати монтажну піну, інструменти і переживати про те, щоб все зробити як треба. Переробляти це додаткові витрати. Фахівець одразу зробить все правильно та швидко.