0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Європейського Союзу 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Буча

Буча - Богдана Хмельницького 4

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Вишеньки  - вул. Келецька 53 (біля Premier Tower)
(063)168-98-17
 
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18
 

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19
 

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
 
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Як утеплити вхідні металеві двері

    Як утеплити вхідні металеві двері
    12971

    Не зручно, коли від вхідних дверей тягне холодом і простягається. Це суттєво знижує температуру в будинку чи квартирі. Утеплення вхідних металевих дверей на зиму може зберегти до 15% тепла в оселі. Залежно від конструкції дверного полотна методи утеплення різняться. Розглянемо, як знизити тепловтрати через вхідні двері своїми руками, щоб не дуло і не холодило.

    Чому металеві двері пропускають холод

    Насамперед необхідно визначити причини тепловтрат через вхідні двері. Метал – це матеріал, який швидко охолоджується та передає низьку температуру всередину приміщення через поверхні, з якими стикається. Особливо, якщо це вхідні двері в приватному будинку, холод вулиці сильно охолоджує залізну поверхню. Тому потрібна спеціальна ізоляція. Декілька причин, чому металеві вхідні двері пропускають холод:

    • Встановлено залізні двері без терморозриву, в конструкції яких присутні "містки холоду". Якщо зовнішня металева частина дверного полотна торкається внутрішньої частини стулки, холод безперешкодно передається зовні всередину приміщення. Щоб стримати проникнення низької температури, в конструкцію стулки та короба встановлюють терморозрив – шар утеплювача із пробки або спіненого пластику. Не у всіх заводських моделях вхідних дверей є така ізоляція.
    • Між полотном дверей та коробкою утворилася щілина. Це відбувається, якщо деформується стулка, провисають петлі. Щоб усунути цей дефект по периметру короба, приклеюють ущільнювач. Важливо вибрати гумовий контур, що підходить по діаметру, щоб двері легко зачинялися, і протяг був усунений.
    • Тріщина у полотні дверей також пропускає холод. Вона може утворитися при ударі або неакуратному використанні, якщо двері виконані з міцних матеріалів. Тріщину ізолюють герметиком. Однак такий дефект не тільки псує зовнішній вигляд, але й робить полотно ще більш ненадійним. Тому, краще замінити двері на нові.
    • Зазор між порогом та полотном дверей. Найчастіше ця проблема виникає, коли зношується поріг. Потрібно замінити його на новий, який щільно прилягатиме до стулки.
    • Полотно двері всередині пусте. Потрібно додати утеплювач між зовнішньою та внутрішньою частиною стулки.
    • Укоси в дверях встановлені неправильно і пропускають протяг. Монтажна піна чи герметик допоможуть усунути щілини.

    Які матеріали потрібні

    Найчастіше необхідно небагато інструменту та матеріалів, щоб утеплити металеві вхідні двері. Знадобиться рулетка для вимірів, монтажна піна, герметик, ніж, дриль по металу, шуруповерт, шпаклівка для обробки та ін.

    Для утеплення стулки зсередини найчастіше використовують ізолюючі матеріали з такими властивостями:

    • Пінополістирол не пропускає холоду і не псується від зовнішніх впливів середовища. Він не вбирає вологу.
    • Пінопласт не руйнується від вогкості, перепадів температури, проте він є пожежонебезпечним.
    • Ізолон з шаром, що клеїться, зручний у монтажі. Фольгоізол з плівкою, що відбиває, відображає холод. Однак це тонкий матеріал, і він може служити додатковим засобом ізоляції.
    • Мінеральну вату використовують разом із вологоізолюючим матеріалом. Хоча вона добре захищає від холоду, але вбирає вогкість. Вологий матеріал втрачає теплоізоляційні властивості і може призвести до утворення плісняви ​​та корозії металу.
    • Спеціальні набори для утеплення дверей, в яких є ізоляційний матеріал, контур ущільнювачів, полотно для оббивки і декоративні цвяхи.

    Монтажну піну вибирають з невисоким ступенем розширення, якщо належить закладати вузькі щілини. Тоді вона не зміщуватиме утеплювач і не доведеться зрізати багато застиглого матеріалу. Замість клею для фіксації утеплювача можна використовувати рідкі цвяхи.

    Як усунути щілини між стулкою та коробом

    Щоб добре ізолювати стики між сталевою стулкою дверей та коробом, замінюють гуму ущільнювача. Це зробити неважко. Найнепростіше - це правильно вибрати діаметр ізоляційного матеріалу. Можна знайти на дверях ділянку ущільнювача, яка зберегла первісну форму, зрізати її і взяти з собою в магазин будматеріалів для орієнтира.

    Однак найчастіше гумка твердне і деформується. Тому знімають старий ущільнювач і роблять зліпок. Потрібно взяти невеликий шматочок пластиліну, покласти його в целофановий пакет, розташувати в місці стикування короба і стулки і притиснути двері. Утворюється валик діаметра, що відповідає зазору, який необхідно ізолювати. Зліпок беруть із собою в магазин і купують гумку відповідної товщини.

    Перед монтажем нового ущільнювача з місця приклеювання видаляють пил, просушують його та знежирюють розчинником або спиртом. Потім приклеюють гумку по периметру на місце, де був розташований заводський ущільнювач і щільно притискають її.

    Як утеплити порожню стулку вхідних дверей

    Якщо полотно металевих дверей розбірне, його утеплюють зсередини. Дотримуються такого порядку:

    • знімають металевий лист;
    • між ребрами жорсткості на внутрішній бік стулки укладають утеплювач - мінеральну вату, поролон, пінопласт або ін.;
    • щілини між утеплювачем та внутрішніми сторонами стулки обробляють монтажною піною;
    • металевий лист встановлюють у стулку та фіксують її в коробі.

    Нерозбірне дверне полотно утеплюємо іншим способом. До його внутрішньої сторони прибиваємо рейки так, щоб вийшла решетування. У простір між ними приклеюємо утеплювач. Зовні на шурупи фіксуємо полотно МДФ або ДСП. Поверхню шпаклюємо, фарбуємо або обтягуємо дермантином.

    Як утеплити щілини

    Утеплення металевих дверей не обходиться без герметизації всіх стиків між коробом і отвором, укосами, щоб унеможливити протяг. Знімають лиштву. Оглядають весь периметр дверей та виявляють джерела холоду. Це можна зробити, проводячи в місцях стиків теплою рукою.

    Для надійності можна обробити монтажною піною усі ділянки, щоб утеплити щілини. Після застигання її зрізають врівень з коробом, шпаклюють і встановлюють лиштву. Якщо щілини зовсім вузькі, для ізоляції використовують силіконовий чи гумовий герметик чи спеціальну замазку.

    Також перевіряють двері на інші джерела протягу. Буває, що холод проходить через замкову щілину, якщо вона велика. На неї встановлюють рухливу заглушку. Якщо є щілини в місці встановлення замків та двері розбірні, можна утеплити стики. За можливості доступу приклеюють утеплювач. Це може бути мінеральна вата, якою обертають замок по периметру, якщо дозволяє його конструкція.

    Найчастіше пропускають холод дешеві вхідні металеві двері. Щоб не довелося витрачати час, сили та кошти на утеплення, можна вибрати виріб як мінімум середнього цінового сегменту. Полотна дверей вже утеплені зсередини. Залишається правильно виконати їх монтаж, щоб не утворилося щілин.

    arrow-scroll icon