Міжкімнатні двері розмежовують приміщення та забезпечують особистий простір. Також вони ізолюють від протягів та шуму. Проте, важлива функція міжкімнатних дверей – декоративна. Вони можуть ненав'язливо поєднуватися із загальним дизайном або служити одним із акцентів у приміщенні. Вибір кольору дверей істотно впливає на гармонію інтер'єру. Відтінок може бути пастельним або яскравим, підходити до певних видів дизайну.
Розглянемо, під що підбирають двері, з чим поєднують їх відтінок. Свобода для творчості у цьому велика. Є досить варіантів, як поєднувати за кольором міжкімнатні двері з іншими предметами в приміщенні.
Білі міжкімнатні двері
Білий – найпростіший для комбінування колір міжкімнатних дверей. Найчастіше в приміщенні завжди знайдуться білі предмети, з якими її можна поєднати. Вона виглядає охайно та освіжаюче. Якщо в приміщенні багато кольорових або темніших відтінків, білі двері стануть одним з акцентів. Якщо приміщення світле, вони гармонійно впишуться в загальний інтер'єр.
Білі двері добре поєднуються із стінами різних видів білого, бежевого, сірого. Також ніжно виглядають двері кремових відтінків. Такий інтер'єр легкий, у ньому немає помітних деталей. Це поєднання добре для спальні, оскільки заспокоюватиме і розташовуватиме до відпочинку.
Венге – темні двері у світлому приміщенні
У кімнаті молочно-білих, бежевих, кремових відтінків, темні кольори дверей від шоколадного до чорного створюють дуже виграшний контраст. Вибираючи стиль венге, враховують такі особливості:
- Темні двері не підійдуть, якщо приміщення вузьке, витягнуте. Вони здаватимуться надто громіздкими.
- При поганому освітленні приміщення з темними дверима виглядає похмурим.
- На темних дверях добре видно сліди від крапель води, пил та всі найменші ушкодження. Тому за такою поверхнею буде потрібний особливий догляд.
Колір дверей у тон підлоги
Якщо підібрати дуже схожими відтінок підлоги та двері, це вже створить гармонію у приміщенні. Особливо виграшно виглядає коричнева дерев'яна підлога з дверима такого ж відтінку і білими стінами та стелею. Якщо в різних кімнатах колір підлоги різниться, можна встановити двері з двох кольорів. Сторона, що виходить у коридор, поєднується зі підлогою в ньому, а інша сторона комбінується із кольором підлоги в кімнаті.
Якщо підлога викладена кольоровою плиткою або постелений барвистий лінолеум, можна вибрати двері одного з найбільш симпатичних відтінків, який поєднується з іншими предметами інтер'єру. Тоді цей колір виділятиметься як акцент і на підлозі.
Комбінація відтінку лиштви та плінтуса
Стильно виглядає, якщо плінтус значно відрізняється від стін за контрастністю та кольором, але однаковий з відтінком лиштви. При цьому встановлюють плінтус такої ж ширини, що і лиштва. У такому випадку двері повинні бути контрастними.
Двері, меблі або штори одного відтінку
Часто вибирають двері того самого відтінку, що й меблі. При цьому підлога може бути будь-якого гармонійного кольору. Не обов'язково, щоб відтінок дверей та меблів точно збігався. Дверь може бути світлішою або темнішою. Якщо на стіні висить яскрава кольорова картина, міжкімнатні двері можуть повторювати один із її відтінків. Це може бути червоний, жовтий, блакитний або інший яскравий колір.
Також двері поєднують із текстилем у будинку. Це можуть бути білі двері, білий плед на кріслі та біла люстра. Тоді стіни мають бути однотонними, ніжного або темного кольору. За таким же принципом можна поєднувати двері та штори.
Двері у колір стін
Якщо не хочеться привертати увагу до дверей як на акцент інтер'єру, їх вибирають по відтінку такими ж, як стіни. Тоді вони стають непомітними та не привертають увагу. Це додає інтер'єру ніжності та спокою.
Також двері можуть бути трохи світлішими або темнішими за кольори стін. Однак, вони повинні бути однаковою з ними температури та схожого відтінку. Це не яскравий, гармонійний дизайн.
Поєднання кольору дверей та віконних рам
Найчастіше тут невеликий вибір комбінацій. Рами та двері можуть бути білими, коричневими або під колір металу. У такому разі на вікна потрібно встановлювати жалюзі або штори невеликого розміру, щоб вони не приховували раму. Якщо ж хочеться встановити кольорові віконні рами і двері, потрібно робити індивідуальне замовлення або фарбувати їх в відтінок, що сподобався.
Загальні рекомендації, як вибрати колір міжкімнатних дверей
Якого кольору мають бути двері в кімнаті? Важливо пам'ятати, що немає суворих правил. Можна експериментувати та робити оригінальні комбінації відтінків. Головне, щоб інтер'єр виглядав гармонійно.
Декілька порад щодо підбору кольору міжкімнатних дверей:
- Якщо хочеться встановити кольорові двері, важливо стежити, щоб приміщення не було перевантажене надлишком барвистих відтінків. Яскраві двері можуть поєднуватися по відтінку з картиною, великим квітковим горщиком або килимом на підлозі. Інші елементи інтер'єру мають бути в гармонійних стриманих відтінках.
- У який колір пофарбувати міжкімнатні двері в маленькому приміщенні? Найкраще підійдуть світлі відтінки. Це трохи візуально розширить кімнату. Темні ж двері виглядають масивними і візуально тиснуть. Відтінок дверей потрібно підібрати тій же температурі, що й інші кольори в приміщенні: теплим або холодним.
- Двері можуть бути пофарбовані в певному стилі. Це може бути вінтаж або шебі-шик із потертостями та ефектом зістареної фарби. Для дизайну хай-тек вибирають двері сірих, коричневих, металевих відтінків. Для еко-стилю, кантрі, лофта також можна встановити двері з покриттям натуральним матеріалом: шпоном або деревиною.
- Нестандартним та сміливим рішенням може бути підбір дверей кількох яскравих відтінків у просторому коридорі з білими стінами. Зсередини кімнат двері можуть бути інші відтінки, що підходять до інтер'єру.
- Тим, хто хоче яскравих та веселих відтінків, підійде стиль інтер'єру бохо, поп-арт. У них доречно використовувати кольорові, помітні двері.
- На міжкімнатні двері з одного боку можна наклеїти декоративну наклейку у вигляді фортепіано, пейзажу, абстракції.
Якого кольору двері краще? Це залежить від особистих уподобань та стилю оформлення кімнати. Перед тим, як вибрати колір дверей в інтер'єрі, можна до початку ремонту зробити дизайн-проект самостійно або у фахівця. Це допоможе створити оптимальне поєднання кольорів всіх елементів та предметів у приміщенні.