0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Європейського Союзу 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Буча

Буча - Богдана Хмельницького 4

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Вишеньки  - вул. Келецька 53 (біля Premier Tower)
(063)168-98-17
 
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18
 

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19
 

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
 
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Все про дверні ручки

    Все про дверні ручки
    2010

    Якщо ви вже визначилися з вибором самих дверей, наступним етапом буде підбір дверної фурнітури. Під це визначення підпадаютьють дверні петлі, вічка, замки, дверні ручки і багато інших невеликих за розміром, але часто досить важливих за призначенням деталей. Оскільки, як зазвичай, саме дверні ручки зі всієї фурнітури є найпомітнішим елементом, з яким до того ж, нам найчастіше доводиться контактувати, далі мова піде саме про них.

    Для початку спробуємо розібратися у всій тій різноманітності варіантів, які пропонує нам ринок, і для цього виділимо основні параметри, за якими групуються дверні ручки. Таких параметрів три:
    - Матеріал, з якого дверні ручки виготовлені
    - Функціональне призначення
    - Механізм роботи.
     
    Матеріали для виготовлення дверних ручок.
    Найпоширенішими і традиційними матеріалами, з яких роблять дверні ручки, є:
    - Латунь
    - Алюміній
    - силуміну (сплаву цинку + алюміній)
    - Нержавіюча і звичайна сталь.
     
    Саме в такому порядку розташовуються ці матеріали по своїх корисних властивостях і популярності серед населення. Після численних досліджень, фахівці в області виготовлення дверних ручок прийшли до висновку, що з усіх матеріалів для нашої руки найприємнішою на дотик є латунь. Ще одним позитивним (вже, щоправда, для виробників) властивістю латуні є її пластичність. А якщо ручка з латуні піддалася спеціальній обробці для захисту від корозії (матова або полірована хромуванню, наприклад), вона стає ще й найвитривалішою в несприятливих умовах.
     
    Для підвищення витривалості дверних ручок їх додатково піддають порошковим забарвленням, анодуванню (нанесення срібного покриття), цинкуванню або латунірованнню. Багато фірм-виробники застосовують свої власні технології для обробки поверхні - часто наносяться мідь в декілька шарів, чорний або матовий нікель, і навіть 24-х або 18-каратне золото.
     
    Для декоративного оздоблення ручок застосовують дерево, муранське або богемське скло і багато інших матеріалів, які, природно відчутно впливають на вартість подібних ручок.
     
    Ручки з найбільш витривалих матеріалів (приміром, із хромованої латуні або анодованої нержавіючої сталі) краще всього встановлювати на вхідних дверях. З вологостійких матеріалів також рекомендують встановлювати ручки на дверях у ванну кімнату або на балкон. Для ручок в таких місцях також краще відмовитися від лаку і звичайного фарбування, так як таке покриття швидко потріскається і почне обсипатися, псуючи зовнішній вигляд ручки.
     
    Функціональне призначення.
     
    В залежності від функціонального призначення виділяють ручки для вхідних дверей, міжкімнатних, для ванної кімнати, а також ручки для аварійних і спеціальних виходів, які мають найкращим чином виконувати функцію відкривання дверей в надзвичайних ситуаціях (як правило, їх потрібно або штовхати, або тягнути на себе).
     
    Як вже було раніше помічено, при виборі ручок для вхідних дверей потрібно орієнтуватися в першу чергу на їх витривалість. Часто, для підвищення цього показники на деякі ручки ставляться спеціальні захисні сталеві накладки. А ось для міжкімнатних дверей ручки підбирають, вже орієнтуючись на внутрішній дизайн інтер'єру, так як, при правильному виборі вони можуть стати цікавим і помітним аксесуаром, що доповнює загальний стиль будинку.
     
    Механізм дії.
     
    За механізмом своєї роботи ручка може бути стаціонарною або фалевою. Фалеві ручки, в свою чергу, бувають натискні (опускаються вниз, щоб відкрити двері) і поворотні, або ноби (щоб відкрити двері, ручку треба крутити).
     
    Стаціонарні ручки.
     
    На відміну від натискних ручок, стаціонарні ніяк не взаємодіють з дверним замком, часто мають форму скоби, просто закріпленої на самих дверях. За таку ручку ви або тягнете, або з її допомогою просто штовхаєте двері, вона не повертається і не натискається.
    При виборі таких ручок потрібно виходити з розмірів дверей та функціонального призначення.
     
    Різновидом стаціонарних ручок є дверні молотки, що часто виділяються особливим і цікавим дизайном.
     
    Фалеві ручки.
     
    Обов'язковою складовою для фалевої ручки є наявність замку з фалевою засувкою, яка приходить в рух за допомогою ручки. Цей механізм працює і в натискних і в поворотних ручках, відмінність лише в тому, що в першому випадку, ви натискаєте на ручку, щоб привести механізм в дію, а в другому випадку ви її прокручуєте.
     
    Коли засувка захована (ручка або натиснута, або викручена в якусь одну сторону) - двері відкриваються, якщо засувка висунута (ручка в вихідному положенні) - двері фіксуються. 
     
    Ручки-ноби бувають трьох варіантів - стандартна засувка, засувка + вбудований фіксатор (поворотна кнопка) і клямка + нескладний замок. До недоліків цих ручок відноситься неможливість надалі замінити їх ручками іншого виду через особливості отворів для них на дверях, а також маленькі кнопки замикання, що ускладнюють поводження з замком. Найчастіше ноби використовують для ванних кімнат.
     
    Майте на увазі, що, як правило, механізм засувки та натискна гарнітура (комплект ручок і необхідних складових деталей) продаються окремо.
     
    Що вибрати - натискні ручки або ноби?
     
    Зрозуміло, при подібному виборі багато що залежитьвід особистих звичок і переваг. Приміром, для багатьох квапливих людей мінусом натискних ручок є той факт, що за них дуже легко зачепитися рукавом і іноді навіть порвати його. З іншого боку, ці ручки зручніші у випадках, коли ваші руки зайняті, і двері потрібно відкрити якийсь інший частиною тіла. У багатьох країнах поворотні ручки взагалі рідко використовуються, тому що для людей з обмеженими фізичними можливостями їх експлуатація є проблематичною.
    arrow-scroll icon