Вибираючи міжкімнатні двері, багато хто звертає увагу на дизайн, колір і ціну, але часто забуває про покриття. Адже саме від нього залежить, наскільки довго вона виглядатиме як нова. Чи витримає поверхня випробування повсякденного життя – дитячі ігри, лапки домашніх улюбленців, розлита кава чи чай? Розглянемо види та особливості покриття міжкімнатних дверей, щоб вибрати відповідне оздоблення.
Плівка – універсальність та практичність
Плівка - це підходяще покриття якщо, потрібно симпатичні, довговічні і при цьому недорогі двері. Такий матеріал приклеюється на поверхню полотна та інших деталей, утворюючи захисний шар. Які бувають плівки для міжкімнатних дверей:
- ПВХ-плівка чи полівінілхлорид міцна. Вона стійка до ударів, подряпин та вологості. Двері з таким покриттям встановлюють у ванній або кухні. Вони не зіпсуються від вологи чи перепадів температури.
- Меламінова плівка - це тонший матеріал, але із захисним покриттям. Воно запобігає появі подряпин та плям. Тому меламінове покриття також добре ізолює.
Плівку виготовляють різних кольорів, на ній імітують будь-яку поверхню. Хочеться двері з текстурою дуба, але чи не готові платити за масив? Плівка з якісним малюнком відобразить його близько до натурального з рельєфом деревини. А якщо хочеться щось у стилі модерну, можна вибрати однотонні або яскраві покриття, з імітацією металу.
Переваги плівки:
- Довговічність. Якщо діти облюбували двері своїх ігор, плівка витримає. З неї можна відтерти сліди маркера, легко забрати відбитки від рук.
- Вологостійкість. Плівка – відмінний варіант для приміщень із підвищеною вологістю, наприклад, для ванної.
- Простота у догляді. Якщо двері забрудниться, достатньо протерти її вологою ганчіркою - ніяких плям і розлучень.
- Доступна ціна. Плівка – це найекономічніший варіант.
Якщо на кухні хочеться білі двері, можна вибрати модель із ПВХ-плівкою. На вигляд поверхня нагадує натуральне дерево, але при цьому не боїться вологи та плям. Навіть якщо на двері, вкриті білою ПВХ плівкою розіллється кава, протерли - і все як новеньке.
Шпон – натуральність та стиль за невелику ціну
Тонкий шар натурального дерева, що клеять на основу дверей, називають шпоном. Таке покриття виглядає дорого та солідно. Воно зберігає природну текстуру деревини, тому навіть найпростіші двері з таким покриттям видаються благородними.
Види покриттів міжкімнатних дверей шпоном:
- Натуральний шпон із цільного дерева - це класика, яка підкреслить смак та статус власника.
- Екзотичний шпон для тих, хто любить незвичайне, є варіанти рідкісних порід деревини, наприклад, венге або палісандра. Це найдорожчий матеріал із подібних.
- Термошпон проходить спеціальну обробку гарячим повітрям для підвищення міцності та насиченості кольору.
- Мікрошпон – дуже тонкий шар, який використовується у бюджетних моделях.
- Пофарбований шпон зберігає текстуру дерева, але додає потрібного відтінку – від світлого до темного.
Чому вибирають шпон? Це матеріал з дерева, а отже, він екологічний та безпечний. Якщо використовується натуральний клей та лаки, то це еко виріб. Текстура шпону неповторна, кожні двері виглядають унікально. Двері зі шпоном виглядають дорого, але коштує дешевше за масив. Хочеться дуб чи горіх, а може, екзотичне дерево? Шпон є у варіантах на будь-який смак.
Фарба – яскравість та простір для творчості
Фарба – універсальний варіант для тих, хто любить експерименти з дизайном. Фарбовані міжкімнатні двері підходять для будь-якого інтер'єру, тому що їх можна зробити будь-якого кольору. Це можуть бути ніжно-рожеві двері для дитячої або строгий чорний варіант для кабінету.
Для покриття міжкімнатних дверей використовують два типи фарби. Емаль утворює міцне покриття, яке захищає двері від подряпин та пошкоджень. Акрилова фарба – безпечний та екологічний варіант. Кольори залишаються стійкими, полотно можна мити.
Чому акрилова фарба або емаль – гарні види покриття міжкімнатних дверей:
- Широка палітра кольорів. Можна підібрати відтінок під будь-який стиль від класики до мінімалізму.
- Захист від вологи. Вона особливо важлива для кухонь та ванних кімнат. Водостійкий акрил чи емаль надійно ізолюють двері.
- Можливість поновлення. Двері можна перефарбувати у будь-який колір.
- Глянцевий чи матовий ефект. Текстуру вибирають відповідно до стилю та уподобань. Глянцеві двері привертають увагу, а матові – виглядають суворо.
Якщо квартира у стилі лофт, можна пофарбувати двері у глибокий графітовий колір із матовою поверхнею. Вийде стильно. Фарбовані двері - це ідеальні для тих, хто любить часто змінювати стиль інтер'єру. З сірого графіту під лофт її можна перефарбувати у ніжно-блакитний під прованс.
Двері з яким покриттям вибрати?
Порівняння покриттів міжкімнатних дверей не завжди коректне, тому що під різні умови кращими будуть різні види. За якістю є гідні моделі серед будь-якого облицювання. Якщо потрібні недорогі, практичні та вологостійкі двері, підходящий варіант – плівка. Хочеться благородний та натуральний вигляд? Тоді варто зупинитись на шпоні. Якщо важливо підібрати незвичайний колір або стиль, вибирають із фарбованих дверей.
На що звернути увагу:
- До якого приміщення двері. Яке покриття краще для ванної чи кухні? Якщо там, де підвищена вологість, потрібна вологостійка обробка: плівка або фарба. Для спальні або вітальні натуральний шпон стане чудовим варіантом, що додає затишку.
- Інтенсивність використання. У місцях з високою прохідністю, наприклад, у коридорі, потрібне покриття, стійке до механічних пошкоджень. На фарбі, особливо на основі акрилу або поліуретану, і якісній плівці менше подряпин.
- Дизайн інтер'єру. Покриття міжкімнатних дверей повинне гармоніювати із загальним стилем приміщення. Плівка під дерево підійде для сучасних мінімалістичних інтер'єрів, шпон впишеться в класичні або еко-стилі, а фарбовані двері ідеальні для провансу, скандинавських або яскравих сучасних інтер'єрів.
- Бюджет. Плівка - це найдешевший варіант, шпон і фарба обійдуться дорожче, особливо якщо вибирати складні кольори або натуральні текстури.
Вибір покриття для міжкімнатних дверей залежить від умов експлуатації, переваг у дизайні та бюджету. Якщо зважити на ці фактори, двері впишеться в інтер'єр і впораються з навантаженнями. Вибрати двері з будь-яким типом покриття можна, не виходячи із дому, в інтернет-магазині. Консультанти дадуть відповіді на всі питання і порадять.