Вільха - рід дерев і чагарників сімейства Березові , об'єднуючий за різними даними від 23 до понад 40 видів
Ареал зростання: Види вільхи поширені в зоні помірного клімату Північної півкулі . Деякі види заходять до Південної Америки , а в Азії доходять до Бенгалії і Північного В'єтнаму , але зустрічаються там тільки в горах . На півночі окремі види доходять до лісотундри і тундри , а в горах піднімаються до субальпійського пояса.Ольха воліє багаті , вологі , добре дренованих грунту . Вона росте по берегах річок , струмків , на трав'янистих болотах , біля підніжжя пагорбів. Вільха може миритися також з грунтами будь-якими за багатством і вологості і заселяти сухі , бідні , піщані і щебнисті , а також важкі , глинисті грунти. Вільха покращує грунт за рахунок здатності до азотфіксації , а також за рахунок того , що виділяє в грунт речовини, які надають інгібуючий вплив на патогенні організми і збільшують популяції мікроорганізмів з ними конкуруючими .
Структура: Текстура вільхи слабо виражена. Річні шари помітні , але радіальному зрізі практично не видно . Рідкісні серцевинні промені на тангенціальному спилі утворюють довгі штрихи , на радіальному - вигнуті поблискуючі стрічки , на поперечному - світлі смуги , так звані ложношірокіе промені. На деревині зустрічаються серцевинні повторення у вигляді смужок , рисок , цяток , замкнутих контурів , що нагадують серцевину.
При нагріванні деревини до 100 С вона набуває малиновий тон , завдяки якому це дерево називають "червоним" . Присутність у фактурі вільхи мінеральних вкраплень створює схожість з мармуровими прожилками , які проявляються після обробки лаком.
Механічні показники: Деревина вільхи володіє деревиною малої щільності. Має рівномірний будова і легко піддається обробці. Більш товсті рівні стовбури йдуть на виготовлення столярних виробів і виробів, інша, велика частина , йде на дрова.
Вільхова деревина легка і м'яка , добре ріжеться . При сушінні дуже мало жолобиться , добре тримає форму , забарвлюється , протравлюється і полірується . Вільха довго зберігає свої якості під водою - деревина дуже стійка до вологи.
Використання: Вільха широко використовується для виробництва меблів. У промисловості деревину обробляють парами нашатирного спирту , а потім пресують. За технічними і декоративними властивостями після такої обробки деревина вільхи перевершує горіхову . Лущений шпон застосовується у виробництві фанери.
Деревина добре обробляється ріжучими інструментами , її охоче використовують у скульптурному мистецтві. Ще в давні часи з неї точили всіляку кухонне начиння. З розпареної вільхової деревини виготовляють гнуті меблі .
Міжкімнатні двері з вільхи виглядають стильно завдяки красивою текстурою і різноманітності відтінків. Вони міцні, не втрачають своїх якостей у процесі експлуатації, не просідають, не розбухають, що не іссушіваются. Двері не піддаються впливу кліматичних факторів - зміни вологості і температури