Вхідні двері облицьовують не тільки для краси. Додаткове покриття ізолює їх від вологи, поглинає звуки і холод. Один з варіантів обробки - плити МДФ. Розглянемо переваги і недоліки цього матеріалу, його види та техніку самостійного монтажу.
Особливості МДФ
Довідка: МДФ (мелкодисперсная деревоволокнистих плит) - це матеріал з деревної стружки, спресованої під високим тиском при високій температурі з виділенням лігніну - природного клейкою смоли.
Переваги МДФ:
- Міцність - плита товщиною 10-16 мм не тріскається і не кришиться від шліфування. На ній створюють декоративне різьблення.
- Структура матеріалу і повітряний зазор між плитою і полотном - це утеплення.
- У древесноволокнистой плити не поселяються грибки і комахи-шкідники.
- Безпека для здоров'я. Оздоблення не виділяє неприємних запахів.
- Стійкість до перепадів температури і вологості.
- Висока звукоізоляція.
З недоліків МДФ відзначають невисоку стійкість до сильним ударам. Таким матеріалом обшивають міжкімнатні двері або металеві моделі для вхідних отворів квартир і приватних будинків. Горючість - інша особливість МДФ. Не рекомендується обклеювати їм двері, розташовані близько до проводці або джерел вогню.
Підготовка до монтажу
Оббивка вхідних дверей панелями МДФ проводиться не тільки на великих фабриках, в приватних майстернях, але і в домашніх умовах. Якщо цю роботу планують виконувати самостійно, до неї ретельно готуються:
- Визначаються з видом покриття МДФ.
- Підбирають відповідний інструмент - лінійку, олівець, шуруповерт, перфоратор, клей, утеплювач та ін.
- Заміряють параметри дверного полотна.
- Виконують розмітку на панелі і вирізують накладку відповідно до вимірами.
Доведеться витратити час і сили на те, щоб вивчити техніку облицювання, вибрати матеріал, знайти інструмент. Швидкий спосіб отримати якісний виріб - придбати готові вхідні двері з МДФ накладками . Доступні моделі під стандартні розміри прорізів, безліч варіантів дизайну і забарвлення. Двері повністю укомплектовані.
Як вибрати плиту МДФ?
Перед тим, як купувати облицювальний матеріал, визначаються з його видом і покриттям. Зовнішню сторону вхідних дверей обшивають вологостійкими МДФ-плитами. Парафіно-походящие складові не дають волозі вбиратися в полотно з навколишнього середовища. З внутрішньої сторони кріплять плиту МДФ без парафіну.
Поверхня буває фарбованої, шпонированной, ламінованої або покритої шарами пластику. Фарба не підходить для обробки вхідних дверей, розташованих на вулиці. Це покриття недостатньо міцне для захисту від атмосферних впливів і механічних пошкоджень. Решта видів ізоляції і декору плит МДФ застосовують для внутрішніх або зовнішніх сторін дверного полотна.
Шпон
Це тонкий шар натуральної деревини. З ним двері виглядають так само розкішно, як виконані з масиву. Шпон вбирає вологу, легко дряпається. Він не підходить для покриття вхідних дверей зовні. Полотно з боку прихожей їм обклеюють в сухих приміщеннях зі стабільною температурою.
Ламінат
Це полімерна плівка, що імітує різну фактуру. Якісне покриття ПВХ стійке до атмосферної дії, тому часто застосовується для декору та ізоляції вхідних дверей. Це оптимальний варіант по співвідношенню ціни і якості.
Чи не кожен вид ламінату витримує перепади температур і вологості. Виробники вхідних дверей вибирають плівку, яка підходить для використання з боку вулиці. Купуючи панель МДФ для самостійної облицювання такого виробу, дізнаються про якість ламінату.
Пластик
Таке покриття називають антивандальним. Воно підходить для зовнішньої обробки вхідних дверей з боку вулиці в регіонах зі складними погодними умовами. Матеріал не вбирає вологу, не вигорає, витримує удари, вплив хімічних засобів, вологи. На ньому не залишаються подряпини від котячих або собачих пазурів. З пластика моделюють різні текстури, тиснення і об'ємні фігурні елементи. З мінусів - висока ціна.
Підготовка дверей до облицювання
З новим виробом, придбаним в розібраному вигляді підготовчих робіт менше. Якщо двері вже встановлена, демонтують всі знімні деталі, стару обшивку видаляють ножем або шпателем.
Полотно дверей заміряють, враховуючи припуски і кути. Лист МДФ нарізають відповідно до параметрів вироби і проробляють отвори під вічко і замок. Основу протирають від пилу, знежирюють і грунтують. Метал обробляють антикорозійною ґрунтовкою.
Увага! Панелі МДФ збільшують товщину дверного полотна. Стара фурнітура, ручки і замки можуть виявитися невідповідними. До демонтажу дверей і установки облицювання варто перевірити, адаптується чи замки під нові параметри полотна або доведеться купувати нові.
Обшивка дверей МДФ
Цей процес не менш відповідальний, ніж вимір параметрів вироби, розмітка ескізу на деревоволокнисті матеріалі. Двері покривають клеєм тільки після того, як висохне грунтовка. Слідують таким крокам:
- Для гідроізоляції та ущільнення на поверхню металевого виробу можна наклеїти спеціальну вінілову плівку.
- Клей наносять на двері хвилями, ретельно обробляючи краю.
- Панель укладають на полотно рівно, так, щоб збігалися отвори під замки, вічко, і притискають.
- Конструкцію фіксують струбцинами, щоб плита МДФ не з'їхала при тиску.
- Для посилення міцності панель закріплюють на полотні саморізами або шурупами. Під них по периметру двері і плити МДФ заздалегідь просвердлюють отвори на відстані 15 - 20 см один від одного. У них фіксують кріплення.
Увага! Отвори на металевому дверному полотні не повинні вийти наскрізними.
- Стики і краю обробки маскують профілями із пластику або металу.
Якщо перед тим, як обшити вхідні двері МДФ панелями вивчити особливості матеріалу і освоїти техніку монтажу, вийде виконати облицювання самостійно. Готові моделі дверей з обробкою МДФ панелями - швидке і якісне рішення для декору та ізоляції.