Міжкімнатні дерев'яні двері - це не той елемент інтер'єру, який прийнято міняти щороку. Навіть віяння моди нечасто примушують хазяїв квартир і будинків викидати двері, що стали немодними, і бігти в магазин за новими. Проте, з проблемою заміни стикатися доводиться усім. Нечасто, але доводиться.
І звичайно ж, кожного разу в голові покупця думки кидаються між двома векторами - хочеться купити красиві і якісні двері, але заплатити за них якомога менше. Так, міркування економії логічні і зрозумілі, проте на нашу думку, вимоги до якості все-таки пріоритетніші. Це не лише питання довговічності і стійкості до зовнішніх дій, але і питання безпеки. Чи не жартуємо ми? Ні, не жартуємо - дуже дешеві двері як правило робляться з використанням низькоякісних недорогих матеріалів, які з часом можуть почати виділяти шкідливі речовини, і тут вже буде не до жартів, тому що дія виявиться непомітною, але дуже серйозною.
Втім, про якість варто заздалегідь подумати і з інших причин. Чим якісніше дерев'яні двері, тим менше проблем вони вам доставлять і на етапі установки, і під час експлуатації.
Виготовлення дерев'яних дверей розпочинається з виробництва окремих її деталей, обробки шпоною або лаками і складання рами. Услід йде монтаж стекол і фурнітури, комплектація коробкою, наличниками, порогом і доборами. Установка дерев'яних дверей - не менш важливий етап, і повинен робитися фахівцями. Завдання покупця полягає в тому, щоб ясно представляти усі ці етапи і залежно від цього уміти вибрати саме ті двері, які йому підходять не лише по тяжкості власного гаманця, але і за якістю.
Вибір матеріалу основи. Ви повинні відразу ж утямити, що жоден менеджер магазину вас не обманюватиме із цього приводу, тому відразу ж поставте йому питання відносно матеріалу. З його відповіді витікає перший і основний критерій оцінки якості, тобто двері з натурального дерева завжди якісніше за двері з МДФ, і вже тим більше якісніше за двері з ДСП.
Наступний момент, який допоможе вам визначити рівень якості, - це вимір геометрії. Двері не повинні мати спотворень полотна типу "гвинт" або "хвиля", це визначається візуально з торцевого боку. Обов'язково треба зробити і промір діагоналей - їх різниця не повинна перевищувати одного-двух міліметрів.
Визначилися з матеріалами і геометрією? Продовжимо кошмарити менеджерів магазину своєю пильною увагою до деталей. Загостримо його на поверхнях - вони мають бути гладкими і рівними, ніякі шорсткості, нерівності, щербини і вже тим більше сколы недопустимі.
Колір усіх поверхонь має бути однорідним, без плям, розлучень і з глибоким проявом структури. Це потім у міру потреби ви думатимете, як пофарбувати дерев'яні двері або її удосконалити, в магазині ж придивляйтеся до будь-яких дрібниць.
Особливий головний біль менеджерів - це вбудовані стекла. Ви просто зобов'язані легенький потрясти двері і прислухатися, інакше потім не один рік "насолоджуватиметеся" тремтінням і деренчанням стекол. Крім того, стекла мають бути достатньої товщини і при постукуванні по них видавати глухий звук.
Прийшов час оцінити якість і додаткових компонентів - коробки, наличників і порогів. Власне, критерії абсолютно ті ж самі, що і відносно дверей, і уваги їм треба приділити нітрохи не менше.
Не варто забувати, що дерев'яні балконні двері - це ті ж міжкімнатні двері, тільки в окремих випадках адаптовані під місцеві умови. Наприклад, до неї застосована оббивка дерев'яних дверей з метою утеплення. Як утеплити дерев'яні двері, якими матеріалами і скільки така операція коштуватиме, вас проконсультують фахівці компанії-установника. Вони ж при необхідності зроблять і ремонт дерев'яних дверей, який стане потрібний у міру їх використання.
Як бачите, оцінити якість дерев'яних дверей для вашого будинку цілком можна, нічого особливо хитрого в цьому немає, головне - проявити наполегливість, бути уважним і більше довіряти своїм відчуттям.