Будівництво - дуже точна сфера діяльності, що спирається на математичні розрахунки та інженерні викладки. Навіть незначне відхилення є неприпустимим, оскільки воно може вплинути на такі параметри конструкції, як надійність, безпечність, довговічність та споживчі якості. Однак навіть у будівництві зустрічаються питання, на які не прийнято надавати однозначну відповідь. Наприклад: що спочатку – шпалери або двері? В якій послідовності виконувати роботи? Перегляньте інтернет та переконайтеся, що різні люди наводять з цього приводу прямо протилежні коментарі, навіть без будь-яких аргументів. Ми вирішили розібратися в цьому питанні та зважити всі «за» та «проти», а потім надати отриманий матеріал читачеві.
Варіанти встановлення дверей
Одразу зазначимо, що технічно допускається встановлювати двері як після клеєння шпалер, так і перед ним. Тобто бригада монтажників високої кваліфікації зможе встановити одвірок та лиштву й навісити міжкімнатні двері навіть після того, як шпалери наклеєні, але скільки «гарних» слів ви при цьому почуєте…
- Варіант перший. Ви вже встигли демонтувати старі двері, аби вони вам не заважали, та з гарним настроєм заходилися клеїти шпалери. Звичайно, сучасні клеї за якістю відрізняється від тих, що використовувалися за часів СРСР, тож шпалери нині вже не падають по ночах на голову тим, хто їх клеїв. Але зі знятими дверима ви все ж ризикуєте отримати неякісне наклеювання, оскільки цей процес потребує тепла та максимальної вологості в кімнаті, а у вас, що називається, гулятиме вітер.
- Варіант другий. Двері ще досі на місці, тож в зачинених приміщеннях шпалери ляжуть так, що віддерти їх буде дуже важко. Все ж, це гірший варіант, але свою помилку ви зрозумієте, лише коли бригада працівників почне виламувати старі двері, відрізним кругом підганяти одвірки під нові, підіймати пилюку та необережними дотиками бруднити шпалери. Тож останні залишаться новими лише за терміном, а їхній зовнішній вигляд напевно постраждає.
Як бачите, ми намагаємося підвести вас до розуміння того, що до встановлення дверей клеїти шпалери категорично не рекомендується. Як висловився один із наших монтажників, «…під час встановлення дверей легко можна пошматкувати шпалери, а коли клеїш шпалери, дверям це байдуже». Навряд можна сказати точніше.
Власне, логіка тут взагалі проста. Заміна вікон, дверей, перепланування, обштукатурювання та інші подібні операції є чорновими роботами, в той час як шпалери – це чистова обробка, тож змішувати одне з іншим аж ніяк не можна. Встановлювати двері чи клеїти шпалери – таке питання взагалі не має ставитися. Звичайно, перед тим, як клеїти шпалери, всі монтажні роботи треба завершити.
Зазвичай опоненти аргументують свою позицію таким чином: двері не можна ставити до наклеювання шпалер, оскільки вони можуть зіпсуватися від вологи або забруднитися клеєм в процесі наклеювання. На нашу думку, це несерйозний довід, оскільки сучасні двері виробляються з матеріалів, що ніяк не реагують на короткотермінове підвищення вологості. А від випадкових мазків та крапель можна легко захиститися, вкривши двері плівкою.
Вважаємо, що питання, чи можна клеїти шпалери до встановлення дверей, ми цією статтею зняли, тож воно вас більше не хвилюватиме.
Легкого вам ремонту!