Як і в історії із склянкою, де один вважає його наполовину порожнім, а інший наполовину повним, в темі з дверима теж є своя дилема - один ставить їх, щоб розділяти кімнати, а інший - щоб їх сполучати. Проте люди можуть самостійно вирішувати для себе це питання, не філософствуючи і навіть не замислюючись, а просто взявшись за ручку дверей і відкривши або закривши її. Проте, деякі мешканці наших жител не мають такої можливості. Мова, ясна річ, про домашніх кішок, для яких закриті від протягу двері стають непереборним бар'єром.
Якщо за часів звичайних фарбованих дверей з дерева або ДВП проблема вирішувалася простим випилюванням віконця розмірами 10х10 сантиметрів, то зараз не кожен наважиться знівечити ламіновані або сучасні дерев'яні двері таким варварським способом. Так, власне, і не потрібно, тому що не лише двері стали іншими, став іншим підхід - тепер котячі дверці стали робитися промислово, і вигляд вони мають такій, то ніскільки не зіпсують загальне враження.
Втім, випилювати отвір все одно доведеться, але операція ця настільки проста, що навряд чи викличе хоч якісь труднощі навіть у непідготовленої людини. і ціна помилки невисока - невеликі неточності вирізу приховає декоративна панель дверець. Якщо ж про це потурбуватися заздалегідь, то котячий тунель в двері вріжуть фахівці ще на стадії її виробництва.
Ось ми знову підійшли до розвилки, де думки розділяться. Один скаже, що за наявності котячого отвору вид дверей все одно зіпсувався, а інший радітиме функціоналу, що розширився, а також тому, що його вихованець не випробовуватиме незручностей в процесі фланирования по кімнатах квартири. Та і дошкуляти хазяїну проханнями відкрити двері - теж.
Все правильно: з ким живемо, про те і зобов'язані піклуватися, і просте удосконалення дверей - нам в допомогу.