0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Правди 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Поділля  - вул. Князів Коріатовичів,194
(063)168-98-17
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

    Як самому зробити розсувні двері - докладний посібник

    Як самому зробити розсувні двері - докладний посібник
    8 хвилин 4149

    Перед тим, як самому зробити розсувні двері, визначаються з типом їх конструкції, складають список необхідних матеріалів, проводять виміри та вирушають до магазину. Потім беруться до монтажу. Розглянемо докладніше, як зробити розсувні двері самостійно. Що важливо враховувати?

    Види розсувних дверей та їх особливості

    Типи конструкцій розсувних дверей:

    • Легше у виготовленні двері-купе. Полотно рухається вздовж стіни на роликах по напрямних.
    • Стулка гармошкою складається з секцій, з'єднаних петлями. У складеному вигляді двері займають місце. Зібрати таке полотно складно, оскільки потрібно фіксувати багато деталей.
    • Каскадне полотно складається з декількох секцій, що висуваються одна в одну. Зробити цю конструкцію найскладніше.
    • Радіальна стулка виконана півколом. Вона виглядає оригінально, але не проста в установці. Важко знайти відповідні напрямні, полотна. Їх виготовляють на замовлення, що коштує дорого.

    Стулка дверей у вигляді цілого полотна може рухатися паралельно до стіни, входити в неї або висуватися. Простіше, коли вона прямує вздовж стіни зовні. Оригінально оформлене полотно може бути важливим елементом дизайну.

    Якщо потрібно, щоб стулку у розкритому вигляді не було видно, вона має входити у стіну. Найзручніше монтувати систему так, щоб полотно заходило в перегородки з гіпсокартону. Напрямні прокладаються також між ними. Монтаж такої конструкції складніший тим, що потрібно встановлювати короб із гіпсокартону з нішею.

    Розсувні двері бувають з одним або двома стулками. Якщо отвір вузький, встановлюють одне полотно. Широкі отвори закривають двома стулками. Зробити самостійно можна кожен тип конструкції та застосувати будь-який механізм.

    Підготовка до виготовлення розсувних дверей

    Насамперед визначаються з тим, який дизайн розсувних дверей практичніший у конкретному випадку. Полотно вибирають за типом матеріалу:

    • Деревина коштує дорожче, вона тяжка. Таке полотно поєднують із міцними сталевими напрямними. Дерев'яні стулки підходять для сухих кімнат.
    • МДФ - це матеріал із деревної стружки та клейової основи з природних компонентів. Таке полотно не виділяє шкідливих речовин та підходить для застосування у житлових приміщеннях. Його вага менша, ніж у деревини. Поверхню покривають ПВХ плівкою.
    • Полікарбонат – полімерний матеріал, стійкий до вологи, легкий. Його використовують у ванних кімнатах, для перегородок.
    • Загартоване скло виглядає привабливо, пропускає світло. Стулку з нього найчастіше встановлюють як перегородку для зонування приміщення.

    Щоб правильно вибрати розмір полотна дверей, визначають параметри отвору: висоту та ширину. Якщо є стара стулка, можна виміряти її.

    Як зі звичайних дверей зробити розсувну

    За необхідності заощадити можна встановити старі навісні двері в розсувну конструкцію. Стулка може бути оригінального дизайну і хочеться залишити її як декоративний елемент інтер'єру. Перед тим, як зі звичайних дверей зробити розсувну, потрібно підготувати полотно:

    • Зняти фурнітуру: замки, петлі, клямки.
    • Декорувати отвори, в які монтувалася фурнітура. На торець можна наклеїти шпон чи інший матеріал. Прикрепити декоративну планку туди, де були ручки. Її потрібно зафіксувати міцно, щоб зробити там паз під спеціальну ручку для розсувних дверей.
    • Зробити на нижньому торці стулки паз під напрямні. 

    Якщо хочеться поставити старі двері в розсувну систему з економії та зовнішній вигляд не важливий, це гарне рішення. Але якщо естетична сторона все ж таки має значення, краще використовувати спеціальне готове дверне полотно для розсувних конструкцій або зробити його з МДФ, полікарбонату або іншого матеріалу.

    Чи варто робити фурнітуру для розсувних дверей своїми руками

    Якщо хочеться цікаво поекспериментувати з виготовленням фурнітури, можна дослідити, як робити кожен елемент. До розсувних дверей потрібні такі механізми:

    • Ролики, які пересуватимуть стулку по напрямних. Знадобиться ролик від ковзанів або меблевий, металевий куточок та смуга з металу. З цих деталей збирають конструкцію, яку фіксують болтами. В Інтернеті наведено подробиці роботи. Зробити ролики для розсувних дверей власноруч досить трудомістко.
    • Зробити врізну ручку для розсувних дверей складно, тому що потрібні елементи, які непросто зробити самостійно або знайти у продажу. Краще купити готову фурнітуру.
    • Напрямні механізми – це проста конструкція з профілів. Однак, може бути непросто знайти відповідні за розміром матеріали. Найчастіше напрямні купують готовими.

    Виготовлення фурнітури самостійно – клопіткий процес. Від якості механізмів залежить зручність експлуатації розсувних дверей. Вони мають бути міцними, чітко фіксуватися, плавно рухатися. Самостійно досягти цього без досвіду роботи з такими механізмами дуже складно.

    Вибираємо напрямні механізми

    Спочатку визначаються з матеріалом напрямного механізму. Сталеві конструкції коштують дорожче, але вони міцніші. Їх використовують, якщо полотно важке, із масиву деревини або загартованого скла. Під час руху стулки механізм видає шуми. Алюмінієві напрямні легші за вагою і дешевші. Вони працюють тихіше, використовуються для виготовлення легких дверей у ванну або вбиральню. Полотно можна підвішувати на механізм, який встановлюється зверху.

    Напрямні продають у готовому вигляді. Довжина механізму має бути вдвічі ширше, ніж полотно. Якщо він буде коротшим, двері не відчинятимуться повністю. Довший механізм при необхідності можна підрізати до потрібного розміру.

    Для дверей-купе потрібна одна роликова система. Для каскадних стулок на кожне полотно встановлюють по два роликові механізми та направляючі з двома жолобами. Тяжке скляне полотно потрібно встановлювати на дві напрямні: знизу та зверху отвору. Радіусні двері найскладніші у монтажі, це краще довірити професіоналам.

    Розглянемо, як зробити розсувні двері-купе самостійно на прикладі простої конструкції. Залежно від моделі стулки кількість додаткових деталей та спосіб встановлення різняться.

    Монтаж: як самому зробити розсувні міжкімнатні двері

    Краще братися до роботи з напарником. Зручніше разом встановлювати механізми та стулку. Перед тим, як самому зробити міжкімнатні розсувні двері, готують такий інструмент:

    • Ручний фрезер. Його можуть замінити інструменти, вказані нижче.
    • Ірпінь.
    • Дриль, болгарка.
    • Самонарізи, дюбеля.
    • Будівельний рівень.
    • Рулетка.
    • Олівець, щоб робити відмітки на полотні.

    Що потрібно з матеріалів для того, щоб зробити дверну коробку під висувні двері:

    • Відповідно до товщини стіни отвору знадобиться 5 метрів рейки.
    • Якщо передбачено замок, потрібна планка, в яку входитиме замок під час закривання.
    • Лиштва.
    • Планка, щоб ізолювати механізм.

    Підготовка полотна

    Етапи робіт зі стулкою розсувних дверей:

    • На нижньому торці полотна по центру роблять паз глибиною 3 мм. Він необхідний для з'єднання з нижньою напрямною. На фрезер або болгарку встановлюють коло із дрібними зубцями для роботи з деревом.
    • Збирають розсувний механізм. Гайками через спеціальні отвори з'єднують скоби та ролики. Їх приміряють до верхньої частини полотна, надягаючи на торець і відзначають контури. Вимірюють ширину металу скоб і вирізують на полотні пази під них. Потім прикручують ролики до полотна.
    • Можна встановити ручки із замком, щоб стулка фіксувалася. Це зручніше зробити, доки полотно не встановлено. Вибирають спеціальну модель ручок, які вставляються в пази з обох боків полотна та з'єднуються через наскрізний отвір. Вони не виступають над поверхнею стулки, і полотно безперешкодно від'їжджає убік. Механізм замку замикається вертикально.

    Щоб підготовка полотна була простіша, можна не врізати скоби. Ролики прикручуються безпосередньо до стулки. Така конструкція виглядає менш естетичною. Однак, якщо немає фрези чи болгарки, зробити гарні пази стамескою та молотком не вийде. Тоді краще не робити вирізи зовсім.

    Монтаж напрямних

    Профіль має бути рівний, щоб полотно легко по ньому пересувалося. Його встановлюють на підлогу горизонтально. Якщо поверхня нерівна, її заздалегідь коригують.

    Основні правила монтажу напрямних купейних дверей:

    • Якщо немає можливості вирівняти стіну, кріплять дерев'яну рейку, щоб потім встановити на неї профіль. Найчастіше в цьому є потреба.
    • З боку, куди відкриватиметься дверне полотно, профіль виступати не повинен. З іншого боку, він заходить у бік на 50 мм.
    • Розраховують висоту, на якій належить установлювати напрямний механізм. Враховують висоту полотна з роликами та зазор під дверима. Він зазвичай становить 10-20 мм. Якщо це двері-купе на кухню, зазор повинен бути мінімальним, щоб пара та запахи у меншій кількості проникали в інші приміщення.

    Встановлення полотна

    Слідують таким етапам:

    • Щоб встановити полотно, ролики на ньому заводять збоку у напрямну.
    • Стулку фіксують упором, який встановлюється в паз у нижньому торці полотна.
    • Внутрішні напрямні закріплюють шурупами. Двері відчиняють повністю. Спочатку закріплюють обмежувальну гумову подушку. Потім нижній паз на полотні заводять упор і закріплюють дюбелями. Двері зачиняють і фіксують упор.
    • Встановлюють лиштву, яка приховує механізм. Його кріплять до рейки, шви ізолюють монтажною піною.

    З рейок складають дверну коробку. Її встановлюють у отвір на монтажну піну. Якщо у дверей буде замок, з відповідного боку замість рейки монтують брус із прорізом для нього.

    Скляне полотно фіксують не так, як дерев'яне. Пара металевих лап затискає стулку з двох боків. Вони закріплюються гвинтами.

    Щоб виготовити двері купе, потрібно не тільки знати, як це зробити і підготувати необхідні інструменти. Основна складність може бути в тому, що непросто знайти всі деталі у будівельних магазинах. Часто доводиться об'їхати багато супермаркетів та торгових точок на ринку, щоб придбати елементи відповідної конструкції, розміру та матеріалу. У нас у магазині можна купити міжкімнатні розсувні двері-купе з повним набором деталей. Вони повністю готові до монтажу. Це суттєво заощадить час та сили, а іноді й бюджет. При самостійній купівлі окремих елементів можна придбати невідповідні моделі, буває, при складанні дверей щось ламається. У заводському виробі всі деталі підходять під пази, виготовлені отвори для кріплень, ручок. Встановлення таких розсувних дверей просте.

    arrow-scroll icon