0 (800) 305-325

Безкоштовно з мобільного і міського

Пн-Пт з 9:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

 

Всі магазини працюють:

Пн-Пт з 10:00 до 19:00
Сб-Нд з 10:00 до 16:00

[email protected]

Київ - Адреси магазинів

ми поруч, чекаємо Вас, запрошуємо в магазин

Київ

ст.м. Дорогожичі! - вул. Теліги 3
ст.м. Житомирська - пр. Берестейський 121Д
ж.м. Троєщина -вул. Градинська 5
ст.м. Позняки - пр-т. Григоренко 22/20
ст.м. Теремки - вул. Лятошинського 14
Виноградар, пр-кт. Правди 80
ст.м. Мінська - вул. Левка Лук'яненка 21
Дарницька площа - Харківське шосе 18

Бровари

Бровари, ЖК Лісовий Квартал, вул. Київська 243

Бориспіль

Бориспіль - Лютнева 20а

Ірпінь

Ірпінь - вул. Садова 43

Буча

Буча - Богдана Хмельницького 4

Харків-Вінниця

Дніпро-Хмельницький

Харків

ст.м. Ботанічний Сад - пр-т. Науки 29
метро Героїв Праці - вул. Героїв Праці 24а

Дніпро

Лівий берег - пр-т Слобожанський 107
Правий берег - Озерка - вул. Старокозацька 82

Вінниця

Вишеньки  - вул. Келецька 53 (біля Premier Tower)
(063)168-98-17
 
СКЛАД-МАГАЗИН  - вул. Гонти 22а
(063)168-98-18
 

Хмельницький

м-рн. Озерна  - вул. Панаса Мирного 16/1
(063)168-98-19
 

Луцьк

район Автозаводу  - вул. Рівненська 48
 
Тернопіль, Кам'янець-Подільський
ВИКЛИКАТИ ЗАМІРНИКА

Зміст

  Як вибрати дверний замок

  Як вибрати дверний замок
  1217

   Розхожа і всім відома істина: "Мій будинок - моя фортеця". Ми готові повторювати її, навіть не особливо замислюючись над сенсом. Вважаємо, що міцні стіни і солідні броньовані двері апріорі повинні захистити нас від злому з крадіжкою або грабежу, при цьому забуваємо про таку найважливішу складову, як хороші дверні замки.

  Справа полягає навіть не в нашій зайвій ощадливості або простій забудькуватості, швидше у більшості своїй ми не дуже добре розбираємося в типах, пристрої і надійності тих або інших замків, тому вимушені довіряти думці людини, яка консультує нас або продає нам замки і двері. Між тим, власна думка по цьому, скажімо так, не дуже складному питанню, скласти досить легко, і зараз ми спробуємо це зробити.

  Перше, чим розрізняються замки - це замочний механізм, що є і так званим "секретом", і пристроєм, передавальним зусилля від ключа до ригелів.

  Типи замків

  1. Найбільш простими і надійними відносно механіки вважаються замки сувальдного типу. Сувальды - це особливі деталі, від кількості і конфігурації яких залежить стійкість замку до злому, вони ж рухають замки пристрою. Чим більше сувальд і неправдивих пазів в них, тим менше вірогідності відкриття замку відмичкою. На додаток до наявних опцій багато замків сувальдного типу оснащуються защитами від силового злому і системою, що розпізнає відмички.

  2. Циліндровий замок - це досконаліший тип замків, у своїй основі що несе той же сувальдный механізм, тільки доповнений штифтовою циліндричною "секреткой", або "личинкою", як прийнято її ще називати. Підбір ключів до таких замків більше складений, ніж до просто сувальдным, але проти силової дії вони менш стійкі - зломщики сердечника вибивають або висвердлюють. Щоб протистояти цьому, ставляться броненакладки з внутрішньої сторони, а циліндр секретки роблять з високоміцних сортів стали. При установці треба враховувати і ще один момент - "личинка" замку не повинна виступати більше, ніж на пару міліметрів, інакше зловмисник зможе її підчепити і виламати.

  3. Особливою категорією є "розумні" кодові механічні, електромеханічні і електронно-механічні замки (Смартлоки). Про кодових механічних і електромеханічних в ролі домашніх говорити немає сенсу - в цій якості їх навряд чи хтось використав, та і взагалі їх популярність знижується рік від року, а ось електронно-механічні - дійсно перспективне майбутнє і вже реальне сьогодення. Полягає такий замок з механічної частини (чи механіка + соленоїди) і електронної начинки, яка служить для упізнання електронного ключа або введення кодової комбінації, а також управління механікою. Нерідкими стають і замки з біометричними датчиками (сканерами), в цьому випадку ключем виступає відбиток пальця або сітківка ока. Якщо кілька років тому таке можна було зустріти тільки у фантастичних кінострічках, то рік від року замків з біодатчиками стає все більше в реальному житті.

  Звичайно ж, на цьому відмінності замків один від одного не закінчуються, і хоча вони досить істотні, ми по них пройдемося коротко.

  За типом установки замки діляться на врізні і накладні. Врізні - це ті, які вбудовуються безпосередньо в дверне полотно і для яких має бути передбачена або вирізується ніша спеціальної конфігурації. З назви накладних (чи коробкових) замків зрозуміло, що їх корпус накладається на двері і кріпиться на ній. При правильній установці (із спеціальними кріпильними втулками) накладні замки не поступаються врізним по надійності.

  Тепер, коли ми трохи розібралися в облаштуванні замкових систем і їх типах, давайте згадаємо про нашу основну мету і постараємося вивести основні правила вибору замків. Итак:

  • Ваш вибір має бути усвідомленим, ви повинні чітко розуміти - що ви придбаваєте, як воно працює і які сильні і слабкі сторони є у того або іншого виду замків. Саме з цієї причини ми присвятили велику частину статті описам замків, а меншу - радам

  • Не можна обмежуватися використанням тільки одного замку, установка другого удвічі ускладнить зловмисникові вторгнення на вашу територію

  • Обов'язково встановлюйте різні за типом замки - це дає ще більші шанси зберегти майно

  • Не купуйте дешеві, погані і ненадійні замки - це небезпечно не лише в плані поганої стійкості до проникнення злодіїв, але і зажадає великих витрат на ремонти. Краще поставити один хороший замок, чим два поганих.

  Тепер, коли ми перерахували основні чинники, які слід враховувати при виборі замків, залишається сказати одно: жоден замок не здатний компенсувати нашу неуважність, тому не забувайте закривати двері на замок, нікому не показуйте і не втрачайте ключі.  arrow-scroll icon