Фурнітура на двері

Дверна фурнітура

Двері - це важливий елемент будь-якої будівлі, на який покладено найважливіші функції по захисту, охороні та створенню комфорту. Однак, для того, щоб двері могли повноцінно виконувати всі ці функції, вони повинні бути оснащені необхідними елементами, механізмами і деталями, які називаються дверною фурнітурою.

Кожному елементу дверної фурнітури відповідає певна функція, яка і робить двері зручними, красивими, надійними і міцними. Основними елементами дверної фурнітури є:

  • петлі - надійно утримують двері на дверному отворі;
  • замки - захищають будинок від небажаних гостей;
  • двірне вічко - показує, хто стоїть за дверима;
  • ручка - допомагає відкривати і закривати двері.

Існує величезна кількість і додаткової фурнітури, яка, можливо, не настільки важлива, але її наявність робить управління дверима зручним, безпечним і акуратним. Так, наприклад, довідник зробить закриття дверей плавним і самостійним, а дверний стопор дозволить відрегулювати м'яку зупинку і не дасть двері відкритися повністю. До додаткових елементів фурнітури відносяться також різні ланцюжки, засувки, накладки, обмежувачі і шпінгалети.

Сучасний ринок дверної фурнітури вражає своїм багатим асортиментом і різноманітністю. У нашому Інтернет-магазині «Маркет-Двері» можна придбати фурнітуру на будь-який смак, як оптом, так і в роздріб.

На цій сторінці можна знайти петлі, ручки, ригелі, накладки, замки, обмежувачі і циліндри від різних компаній-виробників. Вся представлена на сайті фурнітура систематизована за типами, виробниками і колекціями. Такий підхід значно спрощує пошуки потрібного елемента, і робить покупку зручною, швидкою і приємною.

У величезній різноманітності дверної фурнітури кожен відвідувач зможе без зусиль знайти потрібні деталі для скляних, дерев'яних, металевих і металопластикових дверей.

По суті, дверна фурнітура відноситься до тих елементів, які постійно перебувають в процесі експлуатації. І тільки ті деталі, які виготовлені з високоякісних матеріалів, здатні забезпечити довгу і надійну роботу двері. Тому, підбираючи фурнітуру, потрібно перш за все дізнатися, з якого матеріалу вона виготовлена. Залежно від виду двері, фурнітура буває міжкімнатна та вхідна. Як правило, фурнітура для вхідних дверей більша за розміром і на порядок міцніше, ніж для міжкімнатних аналогів.

Наприклад, петлі для вхідних дверей виготовляють з міцних сортів стали, так як вони розраховані на підвищені навантаження і повинні витримати велику вагу масивних або броньованих дверей. Ну а найпопулярнішим матеріалом для петель міжкімнатних дверей є латунь. Даний матеріал володіє антикорозійними властивостями, але для підвищення міцності на нього наносять кілька шарів фарби. Саме це дозволяє значно збільшити термін експлуатації фурнітури та надовго зберігає її красивий зовнішній вигляд.

Для виготовлення фурнітури також використовують алюміній, сплави цинку і навіть бронзу. Саме від якості матеріалу виготовлення безпосередньо залежить вартість фурнітури. Самою доступною за ціною вважається фурнітура з алюмінію, а ось петлі з латуні або бронзи будуть найдорожчими.

Фурнітура відноситься не тільки до головних функціональних елементів двері, але є її основною естетичною прикрасою. Тому часто для додання привабливості поверхня фурнітури покривають тонким шаром хрому, позолоти або цирконію. Така металева плівка надає фурнітурі благородний і вишуканий вид і одночасно створює на ній додатковий захист.

Петлі і ручки - постійні елементи двері

Вибираючи петлі і ручки, потрібно знати, на який тип, а також вагу і розмір дверей вони розраховані. Крім матеріалу виготовлення, потрібно звертати увагу і на багато інших важливих параметрів фурнітури. Наприклад, петлі можуть бути:

  • навісні або комбіновані;
  • ліві або праві;
  • з протизнімним механізмом або без нього.

До найрізноманітнішої дверної фурнітури відносяться ручки. Крім величезного функціонального навантаження, вони також є головним декоративним елементом двері. Тому, дверна ручка повинна бути ергономічною, зручною, міцною і красивою, а найголовніше – вона має ідеально поєднуватися з дизайном і стилістикою всього приміщення. Вибираючи ручку, потрібно знати на який тип дверей вона буде встановлена і для чого вона призначена. Наприклад, дверні ручки для міжкімнатних дверей можна розділити на наступні типи:

  • стаціонарні, що не залежать від замків;
  • поворотні, або кноби з замкової засувкою і фіксатором;
  • натискні поворотні з замкової засувкою.

Але, незалежно від параметрів, вибір дверних ручок безпосередньо залежить від особистих переваг і звичок споживача.

 Надайте своїм дверям оригінальний і гарний зовнішній вигляд, зробіть їх надійними, зручними і довговічними за допомогою нашої фурнітури, яка представлена у нашому Інтернет магазині «Маркет-Двері».